Pastoors tussen conservatisme en moderniteit. Een prosopografische studie naar de houding van de seculiere clerus van het Waasland tegenover de kerkhervormingspolitiek van de centrale overheid (1780-1830). (Ophelia Ongena)

 

home lijst scripties inhoud vorige volgende  

 

DEEL V: BIJLAGEN

 

I. Pastoors in het Waasland (1780 – 1835)

 

II. Beknopt biografisch repertorium

 

III. Prosopografische Lijsten

A. Achtergrondinformatie

1) Studies

2) Priesterwijding

3) Loopbaan ‘sensu stricto’

4) De duur van het pastoorsambt in een Wase parochie

5) Benoemingspatroon binnen het Waasland

6) Overplaatsingspatroon omstreeks 1830

B. Ankerpunten

1) Het Algemeen Seminarie

2) De eed van 1797

3) De eed van 1802

4) Het bisschoppelijk seminarie van Gent in 1813

5) De eed op de Grondwet van 1815

6) De Petitiebeweging

 

IV. Prosopografische Tabellen

A. Achtergrondinformatie

1) Herkomst

Tabel 1.: Afkomstig uit het bisdom Gent: Waasland

Tabel 2.: Afkomstig uit het bisdom Gent: buiten het Waasland

Tabel 3.: Afkomstig van buiten het bisdom Gent

2) Studies

Tabel 4.: Universiteitstudenten

Tabel 5.: Seminariestudenten vanaf 1790

3) Loopbaan

Tabel 6.: Loopbaan ‘sensu lato’

 

B. Ankerpunten

1) De Boerenkrijg

Tabel 7.: Actiebereidheid van de gemeenten waar de priesters dienst deden.

2) De eed op de Grondwet van 1815 Tabel 8: ‘Illegale’ benoemingen na 1817.

3) De Petitiebeweging

Tabel 9.: Petitiebereidheid van de gemeenten waar de priesters dienst deden.

 

V. Varia

 

A. Het bestuur van het bisdom Gent tussen 1780 en 1830

B. Geheime initiatieven om het prieteronderricht in de loop van 1801 te hervatten (nota uit de seminaristenlijsten BAG, FS, OA, 23)

C. Brief van de seminaristen van het grootseminarie van Gent aan de aartsbisschop kardinaal de Franckenberg (BAG, AE, prec., XII, p. 215a.)

 

 

I. Pastoors in het Waasland (1780 – 1835)

 

 

Bazel

Belsele

Beveren

Burcht

Daknam

1780

J.B. Scaillet

P. Peacock

J.P. De Rechter

P. Gerardi

J.B. De Geldere

1781

1782

1783

1784

J. De Smet

1785

F.X. Schatten

1786

1787

P.J. Swaenepoel

1788

1789

1790

1791

J.B. Cypers

1792

1793

1794

1795

1796

1797

1798

1799

1800

1801

J.P. D’Hanens

1802

F.A. Van Audekercke

1803

1804

J.B. De Vleesschauwer

1805

S. Van Hecke

1806

1807

1808

1809

1810

1811

1812

1813

1814

H.J. Daubioul

1815

1816

1817

E. Van den Daele

1818

1819

1820

P.A. De Meester

D. De Brabant

1821

1822

1823

L. D’Hulster

1824

1825

1826

1827

1828

J.F. Cools

J.F. Van Raemdonck

1829

1830

1831

V. Saey

1832

1833

1834

1835

 

 

Doel

Eksaarde

Elversele

Haasdonk

Kallo

1780

P. Sloor

A. De Kimpe

J.Waterschoot

L. Stepman

B. De Muller

1781

1782

1783

V. Claus

1784

P.A. Seghers

C.Engelen

1785

1786

J.F. Geldof

P.J. Van Schoebeke

1787

1788

1789

1790

1791

1792

1793

M. Broesom

1794

1795

1796

1797

1798

1799

1800

1801

1802

C. Theylaert

D. De Brabant

1803

1804

D. Hullebroeck

1805

1806

1807

1808

M. Ambroos

1809

1810

1811

1812

J. Van Duyse

1813

1814

J.B.Van Achter

1815

1816

D.A. De Graeve

1817

H.F.Vanherle

1818

1819

1820

J.B. Soetens

1821

1822

C. De Backer

J.B.Hamerlinck

1823

1824

1825

J. Lauwaert

1826

J. De Vos

1827

1828

1829

1830

P. Claeys

 

 

 

 

 

Kieldrecht

T. Vander Straeten

J.B.Bonnarens

1831

1832

1833

1834

J.J.Moortgat

1835

 

Kemzeke

Kruibeke

Lokeren

Melsele

1780

F.L. du Coulombier

P. Van Damme

J. Van Damme

J.F. Van Sinay

J. Van Keirsbilck

1781

1782

1783

F. Segers

1784

1785

F.J. Van Audenaerde

1786

J.F. Claeys

1787

1788

1789

1790

1791

1792

F. Segers

1793

1794

1795

P. Moens

1796

1797

1798

1799

1800

1801

1802

C.L. Maes

1803

1804

F.J. Wallez

 

1805

P. Regelbrugghe

1806

1807

1808

1809

1810

1811

1812

1813

J.M.Varendonck

1814

1815

C.P. Maenhaut

1816

1817

A. Van Stocken

1818

1819

A. Vereecken

1820

1821

1822

1823

P. Huysman

1824

J. Dierick

1825

V. Dalschaert

1826

1827

1828

1829

1830

P.J. Speeckaert

1831

1832

1833

1834

1835

 

 

Moerbeke

Nieuwkerken

Rupelmonde

Sinaai

Sint-Gillis-Waas

1780

G.G. D’Hond

J.B. De Vincke

P. Van Quaelle

A.F. Aechten

P.J.Buys

1781

1782

1783

1784

J. Mathys

B. Goethals

1785

1786

J. Bockstal

1787

1788

C. Bracke

1789

1790

1791

E.E. De Volder

1792

1793

1794

1795

1796

1797

1798

1799

1800

1801

1802

J.B. Cardon

D.B. De Loose

M. Broesom

1803

1804

J. Verhulst

1805

P. Bontinck

1806

1807

1808

1809

1810

1811

1812

1813

1814

1815

F.J. Van der Cruyssen

1816

1817

1818

1819

1820

1821

J. Seghers

M. Ongena

E. Meeus

1822

1823

L.A. Van Doorne

A.M.Goethals

1824

1825

1826

P.F.Willems

J.B. Van de Kerckhove

1827

1828

1829

1830

P.B. Vael

J.B. Eeman

1831

1832

L. Spanogen

1833

1834

1835

 

Sint-Niklaas

Sint-Pauwels

Stekene

Temse

Tielrode

1780

E. De Tollenaere

P.F. Carlier

P.F. Van Overloop

J.P.Vyvens

J.B.Vander Steene

1781

1782

L. Van den Berghe

1783

1784

A. De Budt

1785

1786

1787

1788

1789

1790

1791

1792

1793

1794

1795

1796

1797

1798

1799

1800

L. Naudts

J.P. D’Hanens

1801

1802

P.F.Volckerick

1803

1804

1805

1806

J.B. Maes

1807

1808

1809

1810

1811

J.B. Lippens

1812

F.J. Seregiers

1813

1814

J.J. De Keyzer

1815

1816

1817

1818

1819

J. De Clercq

1820

1821

C.R. De Clercq

A. D’Hauwer

1822

T. Hemelaer

1823

1824

1825

J.B. Hamerlinck

1826

1827

1828

1829

1830

1831

J.B. Van Bogaert

1832

J.B.Vande Kerckhove

1833

J. Huylebroeck

1834

1835

C.Buysrogghe

 

 

Verrebroek

Vrasene

Waasmunster

Zwijndrecht

1780

J. De Decker

 

B. Goethals

F. Camberlyn

J.L. Daaldorp

J. Vaerendonck

1781

1782

1783

1784

1785

P.J. Martens

1786

1787

1788

1789

1790

1791

1792

1793

1794

1795

1796

M.F. Cop

1797

1798

J. Nys

1799

F.X. Schatten

1800

1801

J. De Roeck

1802

J.F. Van Coppenolle

1803

J. Cruyt

J.P.De Grave

1804

B.A. Pharazyn

1805

1806

1807

1808

J.B. Bernaert

1809

1810

1811

1812

1813

1814

1815

A.J. De Rongé

1816

1817

1818

1819

1820

B. Saey

B.J. De Temmerman

1821

1822

1823

J.B. Van Bol

1824

1825

1826

1827

1828

1829

1830

E.J. Bracke

1831

1832

E.A. Hermans

1833

J.F.D’Hollander

1834

L. Van Aelbrouck

P. Braem

J.J. Danssaert

1835

 

 

II. Beknopt biografisch repertorium

 

1. AECHTEN Adrianus Franciscus

G : 03/07/1702, Overmere

PW : 04/06/1727

LB : 20/12/1727, Dess. Gent St.Baafs - 10/07/1730, OP Sint-Gillis-Waas - 23/06/1746,

P Sinaai

O : 06/03/1786, Sinaai

 

 

2. AMBROOS Martinus

G : 17/11/1771, Testelt

PW : ?

LB : 06/07/1804, OP Kruibeke - 07/09/1808,

P Doel - 14/07/1814, P Lebbeke

O : 19/01/1839, Lebbeke

 

 

3. BERNAERT Joannes Baptista

G : 10/10/1753, De Klinge

PW : 23/05/1777

LB : 20/11/1780, OP Haasdonk - 20/01/1803, OP Beveren-Waas - 20/12/1808, P Verrebroek

O : 17/04/1830, Verrebroek

 

 

4. BOCKSTAL Judocus

G : 10/01/1754, Waasmunster

PW : 23/05/1777

LB : 1777, Secretaris Bisdom Gent - 03/08/1779, OP Zaffelare - 11/02/1782, Dess. Uitbergen - 05/07/1786, P Sinaai - 09/10/1802,

P Gent

O : 08/05/1815, Gent

 

 

5. BONNARENS Joannes Baptista

G : 03/04/1796, Hamme

PW : 21/12/1819

LB : 07/08/1820, OP Melsele - 02/03/1829,

P Hengstdijk - 25/01/1830, P Kallo - 29/07/1852, Ontslag

O : 24/08/1852, Kallo

 

 

6. BONTINCK Petrus

G : 15/06/1748, Lokeren

PW : 17/05/1780

LB : 09/08/1783, OP Zele - 01/01/1803, P Merelbeke - 09/01/1805, P Nieuwkerken-Waas

O : 22/03/1823, Nieuwkerken-Waas

 

 

7. BRACKE Carolus

G : 30/03/1747, Kalken

PW : 09/12/1771

LB : 20/06/1774, OP Hamme - 15/03/1783, OP Laarne - 12/07/1788, P Nieuwkerken-Waas -1816, P Oostrozebeke - 1824, Ontslag

O : 05/09/1827, Kalken

 

 

8. BRACKE Eduardus Joannes

G : 13/11/1797, Gent

PW : 23/01/1821

LB : 04/1819, Leraar Ieper - 17/12/1821,OP Zomergem - 30/06/1830, P Verrebroek -19/12/1833, P Oosterzele

O : 29/12/1858, Oosterzele

 

 

9. BRAEM Petrus

G : 05/11/1801, Beveren-Waas

PW : 04/12/1824

LB : 08/03/1825, OP Gits - 14/12/1829, OP Lokeren - 27/12/1834, P Vrasene - 26/03/1842, P + deken Sint-Niklaas

O : 14/01/1856, Sint-Niklaas

 

 

10. BROESOM Mattheüs

G : 29/05/1755, Gent

PW : 20/05/1780

LB : 20/01/1783, OP Zele - 10/12/1783, OP Tielt - 20/06/1788, Prof. grootseminarie Gent -

01/04/1793, P Eksaarde - 19/10/1802, P Sinaai

O : 04/11/1820, Sinaai

 

 

11. BUYS Petrus Joannes

G : 27/03/1724, Sint-Niklaas

PW : 23/05/1750

LB : 12/07/1750, OP Sinaai - 10/02/1753, OP Vrasene - 10/06/1761, OP Sint-Gillis-Waas -27/09/1762, P Sint-Gillis-Waas

O : 07/10/1784, Sint-Gillis-Waas

 

 

12. BUYSROGGE Cornelius

G : 08/04/1798, Hontenisse

PW : 24/05/1822

LB : 19/07/1822, OP Lokeren - 12/11/1829,

Aalmoezenier Zuiddorpe (NL) - 29/09/1830, P Vlierzele - 15/09/1835, P Temse

O : 07/02/1847, Temse

 

 

13. CAMBERLYN Ferdinandus

G : 1728, Berchem

PW : 1756

LB : Tot 1770, OP Kallo – 1770, P Vrasene

O : +/- 1802

 

 

14. CARDON Joannes Baptista

G : 01/12/1758, Gent

PW : 14/06/1783

LB : 28/08/1783, OP Gent (Sint-Baafs) - 28/11/1793, P St-Martens-Latem - 20/12/1802, P

Nieuwkerken-Waas - 05/12/1804, P Gent (St-Martinus)

O : 19/05/1819, Gent

 

 

15. CARLIER Petrus Franciscus

G : 18/10/1698, Oudenaarde

PW : 13/12/1722

LB : 02/04/1724, OP Lochristi - 02/03/1728, OP Heusden - 07/05/1737, P St.Pauwels

O : 13/01/1781, Sint-Pauwels

 

 

16. CLAEYS Joannes Franciscus

G : 16/09/1731, Hansbeke

PW : 01/05/1760

LB : 1762, Coadjutor Zevergem – 1767, OP Tielrode – 1772, OP Kruishoutem - 26/04/1784, P Kruibeke

O : 04/01/1795, Hoorn (Ndl.)

 

 

17. CLAEYS Petrus

G : 14/01/1793, Olsene

PW : 08/06/1816

LB : 02/12/1816, OP Evergem - 30/06/1824, P Aardenburg - 22/06/1824, P Uitkerke - 12/02/1827, P Borsbeke - 13/12/1830, P Eksaarde

O : 15/04/1853, Eksaarde

 

 

18. CLAUS vedastus

G : 07/09/1739, Gent

PW : ?

LB : ? - 1783, Pastoor Kallo

O : 21/07/1812, Kallo

 

 

19. COOLS Joannes Franciscus

G : 09/11/1787, Ninove

PW : 22/12/1810, Priesterwijding

LB : 01/01/1811, OP Geraardsbergen - 01/06/1812, OP Aalst (St-Martinus) - 14/09/1821,

P Buggenhout - 19/05/1828, P Beveren-Waas -18/11/1865, Ontslag

O : 10/12/1866, Beveren-Waas

 

 

20. COP Michaël Franciscus

G : 19/04/1755, Burcht

PW : 1772

LB : 14/06/1783, Coadjutor Destelbergen -

1787, OP Zwijndrecht - 04/1796:P Zwijndrecht

O : 10/07/1799, op de zeereis tussen Frans Guyana en Liverpool

 

 

21. CRUYT Jacobus

G : 11/06/1757, Gent

PW : 02/06/1781

LB : 28/10/1781, OP Assenede - 12/10/1803, P Verrebroek - 20/11/1808, P Grembergen

O : 18/07/1825, Grembergen

 

 

22. CYPERS Joannes Baptista

G : 06/10/1756, Antwerpen

PW : 1781

LB : 07/05/1791,P Beveren-Waas

O : 21/03/1820, Beveren-Waas

 

 

23. DAALDORP Josephus Ludovicus

G : 10/08/1737, Gent

PW : 19/12/1761

LB : ? OP Pamele - 1764, OP Gent – 1765, dir. Bijloke te Gent - 04/07/1776 P Waasmunster

O : 21/09/1798, Waasmunster

24. DALSCHAERT Vincentius

G : 26/12/1791, Wichelen

PW : 31/05/1817

LB : 01/07/1817, OP Dendermonde - 22/06/1825, P Kemzeke - 13/06/1841, P Waasmunster - 28/02/1846, P-deken Zottegem

O : 23/11/1866, Zottegem

 

 

25. DANSSAERT Joannes Judocus

G : 02/09/1800, Aalst

PW : 04/12/1823

LB : 29/12/1823, OP Ronse - 27/06/1825, OP Dendermonde - 24/06/1834, P Waasmunster

O : 20/04/1841, Waasmunster

 

 

26. DAUBIOUL Henricus Josephus

G : 25/07/1751, Gent

PW : 18/12/1779

LB : 04/11/1783, Coadjutor Desteldonk -

07/07/1787, OP Ouwegem - 20/01/1803, OP Sint-Pauwels - 20/08/1814, P Daknam

O : 31/08/1831, Daknam

 

 

27. DE BACKER Constantinus

G : 11/07/1785, Melle

PW : 26/03/1814

LB : 13/06/1814, OP Kallo - 23/09/1822,

P Doel

O : 28/09/1834, Doel

 

 

28. DE BRABANT Dionysius

G : 22/05/1759, Tienen

PW : ?

LB : ?, P Overboelare - 19/12/1803, P Haasdonk - 10/07/1820, P Beveren-Waas

O : 29/11/1827, Beveren-Waas

 

 

29. DE BUDT Andreas

G : 18/05/1734, Bornem

PW : 01/05/1760

LB : 1762, OP Beveren-Waas - 17/03/1781, P Sint-Pauwels-Waas

O : 17/10/1800, Puurs

 

 

30. DE CLERCQ Coelestinus Romanus

G : 12/12/1784, Bavegem

PW : 23/05/1812

LB : 05/08/1810, Leraar Ieper - 14/12/1812, OP Kallo - 13/02/1813, Coadjutor Wetteren - 19/07/1814, OP Velzeke - 23/04/1814, OP Zomergem - 23/08/1816, OP Lede - 17/07/1821,

P Sint-Pauwels - 02/12/1824,P Denderhoutem - 23/06/1829, P Outer - 30/06/1837, P Uitbergen

O : 09/02/1864, ?

 

 

31. DE CLERCQ Jozef

G : 31/12/1782, Eeklo

PW : 11/06/1808

LB : 01/08/1808, OP Eksaarde - 27/07/1819,

P Tielrode - 18/09/1821, P Kaprijke

O : 04/11/1851, Kaprijke

 

 

32. DE DECKER Jacobus

G : 1716, Nevele

PW : 21/09/1743

LB : 1750, Missionaris Oosterpolder - 14/02/1764, P Verrebroek

O : 14/09/1776, Verrebroek

 

 

33. DE GELDERE Joannes Batista

G : 11/08/1722, Lokeren

PW : 08/06/1748

LB : 1750, OP Lovendegem - 06/08/1774,

P Daknam

O : 20/02/1801, Daknam

 

 

34. DE GRAEVE Dominicus Anicetus

G : 22/05/1780, Sint-Niklaas

PW : 26/05/1804

LB : 06/02/1805, OP Vrasene - 30/07/1816,

P Doel - 12/09/1822, P Berlare

O : 16/08/1823, Berlare

 

 

35. DE GRAVE Joannes Petrus

G : 16/12/1746, Belsele

PW : 17/12/1774

LB : 08/10/1779, Dess. Mariakerke - 19/02/1780, OP Sinaai - 07/12/1782, OP Kieldrecht - 1803, P Zwijndrecht – 1804, Ontslag

O : 16/02/1815, Belsele

 

 

36. DE KEYZER Josephus Joannes

G : 02/11/1769, Antwerpen (?)

PW : ?

LB : 05/08/1806, P Lovendegem - 01/10/1814, P Temse - 15/09/1834, Titulair kanunnik Brugge

O : ?

 

 

37. DE KIMPE Aegidius

G : 06/07/1724, Gent St.-Baafs

PW : 31/05/1749

LB : 05/06/1753, OP Begijnhof Dendermonde - 15/10/1762, P Eksaarde

O : 31/01/1785, Eksaarde

 

 

38. DE LOOSE Dominicus Bernardus

G : 16/03/1736, Nieuwkerken

PW : 16/05/1761

LB : 10/10/1762, OP Sint-Gillis-Waas - 27/03/1775, P Wannegem-Lede - 09/10/1802, P Rupelmonde

O : 01/02/1821, Nieuwkerken

 

 

39. DE MEESTER Petrus Augustinus

G : 19/09/1780, Sint-Niklaas

PW : 22/12/1810

LB : 01/01/1811, OP Kallo - 22/06/1811, OP Knesselare - 14/04/1815, OP Sint-Gillis-Waas - 18/07/1820, P Bazel

O : 26/01/1835, Bazel

 

 

40. DE MULLER Benedikt

G : ?

PW : ?

LB : ? - 1772, P Kallo

O : 06/08/1781, Kallo

 

 

41. DE RECHTER Joannes Petrus

G : 11/05/1724, Belsele

PW : 21/12/1754

LB : 22/05/1752, Kapelaan Gent – 1757, Coadjutor Desteldonk - 10/01/1759, OP Zelzate -

10/08/1759, OP Gent H. Kerst - 24/05/1765, P Beveren-Waas

O : 07/02/1787, Beveren-Waas

 

 

42. DE ROECK Joannes

G : 30/06/1772, Bazel

PW : 14/06/1794

LB : 09/03/1798, Coadjutor Zwijndrecht -1803, Dess. Zwijndrecht -

30/04/1803, OP Hamme - 24/07/1810, P Sint-Gillis bij Dendermonde - 26/04/1814, P Dendermonde

O : 20/08/1817, Dendermonde

 

 

43. DE RONGÉ Antonius Josephus

G : 24/04/1771, Dendermonde

PW : 30/11/1797

LB : Intrede Cisterciënzers te Hemiksem

26/01/1803, OP Beveren-Waas - 01/11/1812, P Buggenhout - 01/05/1815, P Zwijndrecht - 16/07/1823, P Nederbrakel - 09/09/1823, P Berlare

O : 12/09/1824, Dendermonde

 

 

44. DE SMET Jan

G : 1735, Oostakker

PW : 01/05/1760

LB : 1761, OP Machelen - 20/06/1774, OP Laarne - 07/02/1783, P Belsele

O : 13/09/1799, Gent (Rasphuis)

 

 

45. DE TEMMERMAN Bernardus Josephus

G : 22/07/1786, Gent

PW : 27/12/1810

LB : 09/02/1811, OP Nazareth - 08/1820, P Waasmunster

O : 12/05/1834, Waasmunster

 

 

46. DE TOLLENAERE Emmanuël Franciscus

G : 28/10/1731, Veurne

PW :?

LB : 1764, P Sint-Niklaas - 20/03/1806, Ontslag

O : 08/12/1807

 

 

47. DE VINCKE Joannes Baptista

G : 06/06/1723, Gent

PW : 05/08/1748

LB : 01/05/1749, OP Hansbeke - 20/02/1753, OP Belsele - 20/02/1755, OP Sinaai - 16/12/1767,

P Nieuwkerken-Waas

O : 02/11/1782, Nieuwkerken-Waas

 

 

48. DE VLEESSCHAUWER Joannes Baptista

G : 30/09/1755, Lokeren

PW : 01/06/1781

LB : 06/12/1783, Coadjutor Beveren-Waas -

20/09/1795, OP Lovendegem - 20/08/1796, P Lovendegem - 1803, P Sint-Laureins - 28/06/1804,

P Bazel

O : 22/11/1819, Bazel

 

 

49. DE VOLDER Egidius Emmanuël

G : 21/10/1745, Bazel

PW : 09/12/1771

LB : 1771, OP Sint-Pauwels - 03/12/1789,

P Moerbeke-Waas - 26/10/1804, P Berlare

O : 12/02/1815, Berlare

 

 

50. DE VOS Joannes

G : 11/08/1794, Oostrozebeke

PW : 20/12/1817

LB : 20/06/1818, OP Kruishoutem - 09/10/1822, Ontslag wegens ziekte - 30/07/1823, Proost Meulestede (Gent) - 14/07/1824, OP Gent -

20/06/1826, P Elversele - 28/12/1843, P Lebbeke

O : 15/12/1867, Lebbeke

 

 

51. D’HANENS Joannes Petrus

G : 26/04/1751, Nieuwkerken-Waas

PW : 10/06/1775

LB : 1776, OP Nieuwkerken-Waas - 23/05/1780, OP Zwijndrecht - 1790, P Gent - 10/04/1800, P Tielrode - 09/10/1802, P Daknam -

14/07/1814, Ontslag

O : 05/05/1833, Nieuwkerken-Waas

 

 

52. D’HAUWER Adrianus

G : 24/03/1780, Meerbeke

PW : 23/05/1807

LB : 07/08/1807, OP Scheldewindeke -

23/07/1808, OP Watervliet - 11/03/1811, P Oostburg (NL) - 28/02/1815, Ontslag wegens ziekte - 20/07/1815, P Munte - 28/09/1821, P Tielrode - 14/10/1831, P Zegelsem

O : 06/04/1843, Zegelsem

 

 

53. D’HOLLANDER Joannes Franciscus

G : 11/09/1801, Melsele

PW : 07/12/1824, Mechelen

LB : 25/02/1825, Coadjutor Kruishoutem -

10/11/1825, OP Oudenaarde - 19/12/1833, P Verrebroek - 27/10/1834, Prof. grootseminarie Gent - 27/12/1834, Erekanunnik Gent St.-Baafs - 1840, Prof. KUL + Dir. Heilige Geestcollege, Leuven

O : 04/12/1876, Leuven

 

 

54. D’HOND Guilielmus Gerardus

G : 16/09/1725, Oudenaarde

PW : 20/12/1749

LB : 10/03/1750, OP Oostwinkel - 30/06/1760,

P Kruibeke - 04/01/1769, P Gent St. Jacobs - 22/02/1776, P Moerbeke-Waas

O : 04/11/1789, Moerbeke-Waas

 

55. D’HULSTER Ludovicus

G : 25/05/1790, Tielt

PW : 23/09/1815

LB : 11/12/1815, OP Kruibeke - 28/06/1823,

P Burcht - 25/08/1828, P Poperinge - ?, P Ieper

O : 1855, Ieper

 

 

56. DIERICK Judocus

G : 23/10/1788, Dendermonde

PW : 23/09/1815

LB : 19/10/1815, OP Bazel - 30/06/1824, P Kieldrecht - 02/10/1845, P Haasdonk

O : 16/12/1850, Haasdonk

 

 

57. DU COULOMBIER Franciscus

G : 25/08/1710, Gent St. Michiels

PW : 31/05/1738

LB : 1740, Kapelaan Lochristi - 1743, OP Kemzeke - 29/06/1759, P Kemzeke

O : 20/08/1785, Kemzeke

 

 

58. EEMAN Joannes Baptista

G : 09/08/1796, Iddergem

PW : 12/08/1822

LB : 20/09/1822, OP Evergem - 25/06/1825, OP Gent St.-Baafs - 30/06/1830, P Sinaai -13/10/1848, P-deken Lokeren

O : 12/03/1857, Lokeren

 

 

59. ENGELEN Cornelius

G : 19/12/1750, Turnhout

PW : ?

LB : 1779, Pastoor Elversele

O : 21/03/1826, Elversele

 

 

60. GELDOF Joannes Franciscus

G : 31/05/1746, Melsele

PW : 28/05/1774

LB : 30/09/1777, Coadjutor Doel - 30/04/1788, P Doel

O : 12/06/1804, Doel

 

 

61. GERARDI Petrus

G : 1730, Hoogstraten

PW : ?

LB : ? - 1767, P Burcht

O : 07/12/1785, Burcht

 

 

62. GOETHALS Amandus Maria

G : 08/09/1791, Gent

PW : 20/05/1815

LB : 29/09/1815, OP Gent St. Martinus -

17/06/1823, P Nieuwkerken-Waas

O : 12/02/1826, Nieuwkerken-Waas

 

 

63. GOETHALS Bernardus

G : 11/04/1739, Ertvelde

PW : 28/05/1763

LB : 13/10/1764, OP Hansbeke - 15/10/1784, P Verrebroek - 1786, P Sint-Gillis-Waas – 1802, + Deken Hulst

O : 18/07/1821, Sint-Gillis-Waas

 

 

64. HAMERLINCK Joannes Baptista

G : 09/06/1759, Westdorpe

PW : 14/06/1783

LB : 07/12/1785, Kapelaan Sas-van-Gent - 09/10/1802, P Zuiddorpe - 25/02/1822, P Kallo -

08/06/1825, P Sint-Pauwels-Waas

O : 20/07/1833, Sint-Pauwels-Waas

 

65. HEMELAER Theodorus

G : 03/10/1774, Haasdonk

PW : 23/05/1807

LB : 22/06/1807,

OP Moerzeke - 03/06/1809, OP Nieuwkerken-Waas - 01/07/1817, OP Sint-Niklaas - 28/08/1822, P Sint-Niklaas - 02/01/1823, + Deken Sint-Niklaas

O : 11/02/1842, Sint-Niklaas

 

 

66. HERMANS Emmanuël Alexander

G : 23/02/1798, Berlare

PW : 09/11/1821

LB : 01/08/1821, Leraar Tielt - 26/12/1825, OP Sint-Niklaas - 29/09/1832, P Vrasene - Praeses Pedagogium Philosophorum KULeuven - 14/02/1837,

P Wetteren

O : 24/05/1853, Wetteren

 

 

67. HULLEBROECK Dominicus

G : 03/01/1755, Lokeren

PW : 21/12/1782

LB : 1783, Kapelaan Gent St.Veerle -

20/06/1785, OP Belsele - 10/01/1803, Proost Doornzele - 15/06/1804, P Doel - 20/08/1808, P Lotenhulle - 15/09/1828, Ontslag wegens ziekte

O : 12/12/1829, Lotenhulle

 

 

68. HUYLEBROECK Jozef

G : 19/08/1797, Wetteren

PW : 22/08/1823

LB : 30/09/1823, OP Lokeren - 21/08/1830, P Stekene

O : 08/06/1861, Stekene

 

 

69. HUYSMAN Petrus

G : 15/03/1788, Waarschoot

PW : 04/06/1814

LB : 1815, Leraar kleinseminarie Sint-Niklaas - 29/09/1815, OP Beveren-Waas - 17/06/1823 P Melsele

O : 23/06/1863

 

 

70. LAUWAERT Jozef

G : 07/02/1797, Wichelen

PW : 20/12/1817

LB : 31/12/1817, OP Hamme - 22/06/1825, P Kallo - 11/01/1831, P Drongen - 10/01/1858, Ontslag

O : 07/05/1861, Wichelen

 

 

71. LIPPENS Joannes Baptista

G : 15/11/1765, Oostkamp

PW : 14/06/1794

LB : ? P Oostende - 01/02/1811, P Temse - 24/09/1814, P Gent St.Baafs - 22/10/1814, Erekanunnik Gent St.Baafs - 29/06/1825, Synodaal examinator Bisdom Gent

O : 11/01/1829, Gent

 

 

72. MAENHAUT Carolus Petrus

G : 11/04/1759, Aalter

PW : 21/05/1785

LB : ? - 28/04/1803, OP Lokeren - 05/12/1815, P Lokeren -Vice-deken Waasland

O : 22/08/1818, Lokeren

 

 

73. MAES Carolus Livinus

G : 18/11/1740, Kalken

PW : 20/09/1768

LB : 04/03/1776, OP Melsele - 25/05/1792, P Wontergem - 09/10/1802, Pastoor Kruibeke

O : 23/03/1817, Kruibeke

 

 

74. MAES Joannes Baptista

G : 19/11/1747, Nieuwkerken-Waas

PW : 18/12/1773

LB : 1776, Prof. grootseminarie Gent + Secretaris Bisdom - 28/03/1780, President grootseminarie Gent - 02/09/1781, P Eine - 19/10/1802, P Hamme + Deken Waasland -21/03/1806, P Sint-Niklaas

O : 05/07/1822, Sint-Niklaas

 

 

75. MARTENS Petrus Franciscus

G : 06/03/1735, Ursel

PW : 16/06/1764

LB : 20/07/1766, OP Zeveneken - 18/03/1785, P Verrebroek

O : 25/06/1803, Verrebroek

76. MATHYS Joannes Josephus

G : 17/05/1741, Gent St. Baafs

PW : 29/05/1765

LB : 1766, OP Gent St. Jacobs - 18/11/1782,

P Nieuwkerken-Waas - 12/07/1788, P Gent

O : 02/01/1800, Gent St. Baafs

 

 

77. MEEUS Emmanuël

G : 29/11/1765, Zele

PW : 18/12/1790LB : 12/03/1792, OP Kalken - 19/01/1803, OP Sint-Niklaas - 12/07/1808, P Denderhoutem – 18/09/1821, P Sint-Gillis-Waas

O : 18/10/1837, Sint-Gillis-Waas

 

78. MOENS Petrus

G : 17/04/1746, Lebbeke

PW : 09/12/1771

LB : 30/12/1774, OP Zele - 25/08/1795, P Kruibeke

O : 10/04/1802, Kruibeke

 

 

79. MOORTGAT Joannes Jacobus

G : 02/10/1801, Lebbeke

PW : 07/12/1824

LB : 10/01/1825, OP Sint-Lievens-Houtem - 30/06/1830, OP Zomergem - 30/09/1834, P Doel

O : 30/06/1849, Doel

 

 

80. NAUDTS Livinus

G : 01/11/1742, Desteldonk

PW : 10/06/1775

LB : 1775, OP Lovendegem - 1778, OP Desteldonk - 10/08/1793, P Ronsele - 20/11/1795, P Knesselare - 19/10/1802, P Sint-Pauwels

O : 08/01/1821, Sint-Pauwels

 

 

81. NYS Joannes

G : 11/09/1754, Waasmunster

PW : 1780

LB : 20/03/1781, Coadjutor Beveren-Waas - 1783, OP Waasmunster - 1790, OP Wetteren - 09/10/1798, P Waasmunster

O : 28/10/1819, Waasmunster

 

82. ONGENA Marcus

G : 28/03/1765, Zaffelare

PW : 24/03/1792

LB : 26/05/1794, OP Kluizen - 1796, Proost Sint-Amandsberg - 17/05/1816, P Baasrode - 17/07/1821, P Sinaai

O : 28/03/1830, Sinaai

83. PEACOCK Paulus

G : 23/10/1719, Gent St. Baafs

PW : 21/09/1743

LB : 10/12/1743, OP Bornem - 20/07/1758, OP Gent St.Michiels - 29/07/1763, P Belsele

O : 06/02/1783, Belsele

 

 

84. PHARAZIJN Bernardus Arnoldus

G : 26/10/1757, Gent

PW : 14/06/1783

LB : 17/04/1784, OP Gent St. Jacobs - 19/02/1804, P Zwijndrecht - 01/03/1815, P Drongen

O : 04/01/1831, Mariakerke

 

 

85. REGELBRUGGHE Petrus

G : 28/01/1768, Tielt

PW : 22/12/1792

LB : 21/06/1794, Coadjutor Dentergem - 1796,

OP Melsele - 30/11/1805, P Melsele - 22/04/1823, P Hamme – 1843, Ontslag

O : 22/05/1847, Melsele

 

 

86. SAEY Bonaventura

G : 27/04/1778, Lede

PW : 23/05/1807

LB : 08/10/1807, OP Kieldrecht - 16/08/1814, OP Evergem - 09/02/1819, P Doornzeledries -

18/07/1820, P Vrasene

O : 17/09/1832, Vrasene

 

 

87. SAEY Vincentius

G : 17/10/1796, Lede

PW : 09/11/1821

LB : 17/12/1821, OP Nieuwkerken-Waas - 28/09/1822, OP Hamme - 29/09/1829, OP Sint-Gillis-Waas - 10/09/1831, P Daknam - 15/05/1851,

P Verrebroek - 23/04/1868, Ontslag

O : 25/08/1868, Lede

 

 

88. SCAILLET Joannes Baptiste

G : 10/04/1713, Ekkergem

PW : 31/05/1738

LB : 1739, OP Asper - 09/07/1746, Missionaris Sas-Van-Gent - 1749, P Afsnee -25/02/1752, P Bazel

O : 12/06/1804, Bazel

 

 

89. SCHATTEN Franciscus Xaverius

G : 28/11/1753, Antwerpen

PW : ?

LB : 1785, Pastoor Burcht - 28/06/1823, Ontslag

O : 09/10/1834, Wilrijk

 

 

90. SEGERS Franciscus

G : 19/01/1732, Laarne

PW : 04/06/1757

LB : 1759, Coadjutor Desteldonk - 12/09/1764, OP Kalken - 30/05/1778, OP Kieldrecht - 17/11/1783 Dess. Kieldrecht -

26/10/1792, Pastoor Kieldrecht

O : 21/07/1804, Kieldrecht

 

91. SEGHERS Joannes

G : 1789, Wetteren

PW : ?

LB : ?, P Rupelmonde (4 jaar) - ?, P Deinze (5 jaar) - ?, P Kortrijk (36 jaar) + Deken district Kortrijk - 15/12/1866, Ontslag

O : 29/12/1870, Kortrijk

92. SEGHERS Petrus Augustinus

G : 11/01/1747, Sint-Gillis-Waas

PW : 01/06/1776

LB : 23/08/1783, Coadjutor Doel - 1790, OP Zeveneken - 05/09/1805, P Mendonk

O : 23/04/1831, Mendonk

 

 

93. SEREGIERS Franciscus Josephus

G : 24/03/1763, Antwerpen

PW : 29/05/1790, Antwerpen

LB : 20/12/1795, P Kluizen - 01/07/1812, P Stekene - 1820, Deken Hulst

O : 03/10/1832, Stekene

 

 

94. SLOOR Philippus

G : 15/11/1715, Melsele

PW : 09/03/1743

LB : 1764, OP Vrasene - 10/02/1764, P Doel

O : 05/03/1779, Doel

 

 

95. SOETENS Joannes Baptista

G : 1779, Zarlardinge

PW : 14/03/1812

LB : 15/03/1812, OP Hofstade - 19/05/1812, OP Zegelsem - 15/05/1818, OP Buggenhout - 18/07/1820, P Haasdonk

O : 27/09/1830, Haasdonk

 

96. SPANOGEN Ludovicus

G : 10/12/1793, Sint-Niklaas

PW : 20/12/1817

LB : 01/10/1815, Leraar Sint-Niklaas - 15/05/1818, OP Hamme - 29/09/1822, Leraar Sint-Niklaas - 02/11/1825, OP Vrasene - 21/02/1828, P Kerksken - 20/10/1832, P Rupelmonde -25/06/1838, Ontslag

O : 27/04/1839, Sint-Niklaas

97. SPEECKAERT Petrus Joannes

G : 02/05/1791, Zomergem

PW : 02/02/1817

LB : 10/02/1817, OP Vlierzele - 15/02/1819, OP Evergem - 30/09/1822, OP Eeklo - 15/11/1825, P Lede - 28/06/1830, P Lokeren - 23/11/1832, Deken Lokeren - 04/05/1848, Ontslag

O : 13/11/1848, Lokeren

 

 

98. STEPMAN Livinus

G : 09/07/1736, Gent

PW : 14/12/1763

LB : 1764, OP Sint-Eloois-Vijve - 20/03/1768, OP Tielt - 02/05/1777, P Haasdonk - 09/10/1802, P Lebbeke

O : 15/03/1814, Lebbeke

 

 

99. SWAENEPOEL Philippus Jacobus

G : 1755

PW :?

LB :? - 1788, P Beveren-Waas

O : 17/04/1791, Beveren-Waas

 

 

100. THEYLAERT Constantinus

G : 16/06/1754, Sleidinge

PW : 1780

LB : 1780, Coadjutor Sleidinge - 1782, Aalmoezenier Oudburg - 1790, OP Ruiselede - 09/10/1802, P Eksaarde

O : 08/12/1830, Eksaarde

 

 

101. VAEL Paulus Benedictus

G : 17/09/1793, Hamme

PW : 20/12/1817

LB : 10/1814, Leraar Roeselare - 10/10/1818, OP Vrasene - 27/10/1825, P Hontenisse -22/01/1830, P Nieuwkerken-Waas

O : 31/10/1861, Nieuwkerken-Waas

 

 

102. VAN ACHTER Joannes

G : 16/05/1778, Geraardsbergen

PW : ?

LB : 04/01/1804, OP Aalst - 20/06/1808, OP Sleidinge - 25/07/1812, OP Sint-Niklaas - 14/07/1814, P Doel - 30/07/1816, P Waarmaarde - 23/10/1821, P Sint-Lievens-Esse - 13/06/1833, P Oombergen

O : 29/09/1843, Oombergen

 

 

103. VAN AELBROUCK Ludovicus Constantinus

G : 17/08/1800, Waasmunster

PW : 04/12/1823

LB : 28/12/1824, OP Erembodegem - 13/02/1828, OP Belsele - 20/10/1834, P Verrebroek

O : 21/04/1851, Verrebroek

 

 

104. VAN AUDEKERCKE Ferdinandus Augustinus

G : 05/12/1757, Hamme

PW : 18/02/1782

LB : 10/09/1784, OP Gent - 1792, OP Kluizen - 10/11/1802, P Belsele

O : 16/02/1806, Belsele

 

 

105. VAN AUDENAERDE Franciscus Joannes

G : 01/05/1740, Gent

PW : 16/06/1764

LB : 18/03/1767, Coadjutor Boekhoute - 05/01/1769, OP Baasrode - 01/07/1773, P Waasmunster - 27/09/1785, P Kemzeke

O : 22/05/1825, Kemzeke

 

 

106. VAN BOGAERT Joannes Baptista

G : 12/12/1795, Temse

PW : 13/08/1820, Doornik

LB : 01/06/1821, OP Lokeren - 30/06/1830, P Hontenisse - 19/10/1831, P Tielrode

O : 19/02/1842, Tielrode

 

 

107. VAN BOL Joannes Baptista

G : 14/06/1759, Leuven

PW : ?

LB : 28/04/1818, P Nederhasselt - 10/01/1822, P Schendelbeke - 15/09/1823, P Zwijndrecht -10/10/1837, Ontslag

O : 1839, Leuven

 

 

108. VAN COPPENOLLE Jacobus Franciscus

G : 21/11/1769, Ronse

PW : 14/06/1794

LB : 16/11/1790, Intrede Benedictijnen Gent St.Pieters - 1794, OP Kallo - 09/10/1802, P Vrasene - 11/06/1815, Vice-deken Hulst

O : 26/03/1820, Vrasene

 

 

109. VAN DAMME Jacob

G : 02/08/1710, Zele

PW : 28/09/1738

LB : 10/10/1740, OP Zaffelaere - 31/10/1741, OP Gent - 11/07/1748, P Kruibeke

O : 02/04/1784, Kruibeke

 

 

110. VAN DAMME Paschasius

G : 21/07/1733, Lokeren

PW : 20/05/1758

LB : 03/08/1760, Coadjutor Meigem - 1766, OP Verrebroek - 25/05/1778, P Kieldrecht

O : 15/09/1782, Kieldrecht

 

 

111. VAN DE KERCKHOVE Joannes Baptista

G : 05/01/1790, Oosteeklo

PW : 31/05/1817

LB : 01/08/1814, Leraar Sint-Niklaas - 01/07/1817, OP Sinaai - 06/08/1821, OP Kortrijk -

30/01/1826, P Rupelmonde - 19/10/1832, P Stekene

O : 13/12/1832, Stekene

 

 

112. VANDEN BERGHE Ludovicus Petrus

G : 08/01/1745, Wachtebeke

PW : 05/06/1770

LB : ? - 07/10/1780, P Stekene

O : 19/06/1812, Stekene

 

113. VAN DEN DAELE Emmanuël

G : 09/10/1763, Eine

PW : 18/06/1791

LB : 10/12/1793, Coadjutor Lovendegem - 31/01/1803, OP Lokeren - 12/07/1808, P Zeveneken - 29/10/1817, P Belsele

O : 10/09/1850, Belsele

 

114. VAN DER CRUYSSEN Franciscus Josephus

G : 25/03/1772, Wichelen

PW : ?

LB : 20/01/1803, OP Ronse - 13/07/1815, P Moerbeke-Waas - 11/11/1823, P Oudenaarde - 23/08/1827, Deken Oudenaarde

O : 09/12/1843, Oudenaarde

 

 

115. VANDER STEENE Joannes Baptista

G : 1728

PW : ?

LB : ? - < 1780, P Tielrode

O : 1800, Tielrode

 

 

116. VANDER STRAETEN Theodorus

G : 24/08/1798, Gent

PW : 12/08/1822

LB : 14/03/1821, Leraar Aalst - 18/11/1822, Leraar Brugge - 04/09/1823, OP Kaprijke - 10/11/1825, OP Izegem - 30/07/1828, OP Eeklo - 30/09/1830, P Haasdonk

O : 24/11/1841, Gent

 

 

117. VAN DOORNE Ludovicus Amandus

G : 01/04/1776, Gullegem

PW : 20/12/1806

LB : 08/07/1807, OP Nederbrakel - 06/07/1813, OP Ronse - 15/07/1814, OP Harelbeke - 14/04/1815, OP Waarschoot - 16/06/1818, P Aardenburg - 24/11/1823, P Moerbeke-Waas

O : 05/09/1852, Moerbeke-Waas

 

 

118. VAN DUYSE Joannes

G : 22/11/1761, Kieldrecht

PW : 18/12/1790

LB : 1790, Coadjutor Destelbergen - 1793,

OP Dendermonde - 19/10/1802, P Ossenisse - 08/08/1808, P Poesele - 10/08/1812, P Kallo

O : 27/04/1817, Kallo

 

 

119. VAN HECKE Sebastianus

G : 28/12/1767, Hamme

PW : 18/06/1791

LB : 02/10/1793, OP Belsele - 02/07/1805, P Belsele - 23/10/1817, P Dendermonde - 1823, Deken Dendermonde

O : 16/04/1842, Dendermonde

 

 

120. VANHERLE Henricus Josephus

G : 29/01/1755, Herck

PW : ?

LB : 02/07/1805, P Grauw en Langdam - 01/06/1817, P Kallo

O : 11/02/1822, Kallo

 

 

121. VAN KEIRSBILCK Joannes

G : 1716, Pittem

PW : 08/06/1743

LB : 1758, P Melsele - 1763+Deken Waasland

O : 05/11/1805, Melsele

 

 

122. VAN QUAELLE Petrus Augustinus

G : 05/11/1723, Sint-Niklaas

PW : 23/12/1747

LB : 1748, OP Overmere - 1757, P Hamme -

1771, P Rupelmonde

O : 08/04/1800, Rupelmonde

 

 

123. VAN RAEMDONCK Joannes Franciscus

G : 03/02/1790, Haasdonk

PW : 20/12/1817

LB : 01/01/1818, OP Geraardsbergen - 24/11/1818, OP Waasmunster - 29/07/1820, OP Sint-Gillis-Waas - 18/10/1821, OP Elversele - 24/09/1828, P Burcht

O : 11/04/1839, Burcht

 

 

124. VAN SCHOEBEKE Petrus Joseph

G : 1738, Oostrozebeke

PW : 20/09/1768

LB : 10/10/1770, OP Huize - 14/03/1785, P Eksaarde

O : 28/02/1792, Eksaarde

 

 

125. VAN SINAY Joannes Franciscus

G : 04/12/1732, Laarne

PW : 18/12/1756

LB : 1759, OP Lokeren - 04/08/1774, P Haasdonk - 09/10/1802, P Lokeren

O : 20/11/1815, Lokeren

 

 

126. VAN STOCKEN Alexander

G : 21/12/1767, Sint-Niklaas

PW : 25/05/1795, Keulen

LB : 10/10/1798, Coadjutor Sint-Niklaas -

17/02/1803, OP Lokeren - 17/06/1817, P Kruibeke - 17/09/1838, Ontslag

O : 06/07/1845, Rupelmonde

 

 

127. VARENDONCK Joannes Martinus

G : 28/04/1768, Beveren-Waas

PW : 25/05/1795

LB : 1802, OP Tielrode - 07/08/1806, OP Baasrode - 20/02/1813, P Kieldrecht - 15/06/1824,

P Vlierzele – 1830, Ontslag

O : 11/04/1836, Beveren-Waas

 

 

128. VARENDONCQ Joseph

G : 28/01/1733, Nieuwkerken-Waas

PW : 25/05/1795

LB : 1802, OP Tielrode - 07/08/1806, OP Baasrode - 20/02/1813, P Kieldrecht - 15/06/1824, P Vlierzele – 1830, Ontslag

O : 30/03/1822, Vrasene

 

 

129. VEREECKEN Alexius

G : 24/12/1772, Mespelare

PW : ?

LB : 13/09/1805, OP Ronse - 01/07/1813, P Ruien - 19/02/1819, P Lokeren

O : 26/06/1829, Lokeren

 

 

130. VERHEYDEN Tobias

G : 24/09/1742, Bornem

PW : 10/06/1775

LB : 1778, OP Temse - 1802, P Haasdonk

O : 24/10/1803, Haasdonk

 

 

131. VERHULST Josephus

G : 19/04/1761, Vrasene

PW : 20/03/1790

LB : 1792, P Zomergem - 26/10/1804, P Moerbeke-Waas - 01/06/1815, P Merendre

O : 25/02/1818, Merendre

 

 

132. VOLCKERICK Petrus Franciscus

G : 13/02/1752, Zele

PW : 23/05/1777

LB : 1780, Coadjutor Zulte - 07/03/1782, OP Tielrode - 05/07/1791, P Gottem - 09/10/1802, P Tielrode

O : 25/05/1819, Tielrode

 

 

133. VYVENS Petrus Jan

G : 19/05/1730, Huise

PW : 08/06/1754

LB : 10/05/1755, OP Nazareth - 1761, Subregent Seminarie - 02/10/1764, P Temse

O : 09/01/1811, Temse

 

 

134. WALLEZ Franciscus Josephus

G : 07/11/1768, Ronse

PW : ?

LB : ? - 19/10/1802, P Ledeberg - 19/01/1807, P Kieldrecht - 01/02/1813, P Zwijnaarde

O : 12/03/1817, Zwijnaarde

 

 

135. WATERSCHOOT Joost

G : 31/03/1698, Grembergen

PW : 20/04/1729

LB :1730, Kapelaan Bazel – 1735, OP Elversele - 08/03/1743, Pastoor Elversele

O : 10/08/1778, Elversele

 

 

136. WILLEMS Petrus Franciscus

G : 26/03/1781, Zomergem

PW : 24/09/1808

LB : 23/11/1812, OP Geraardsbergen - 29/07/1815, Subrector kleinseminarie Roeselare - 15/03/1826,P Nieuwkerken-Waas - 22/01/1830, Superior kleinseminarie Sint-Niklaas - 10/10/1835,

Erekanunnik Gent St.Baafs - 1846, Ontslag

O : 20/03/1861, Sint-Niklaas

 

 

III. Prosopografische Lijsten

 

A. Achtergrondinformatie

 

1) STUDIES (aan de hand van de inschrijvingsdata)

 

Voor 1797

 

Gestudeerd in Leuven

 

Zeker

 

1730-1740

Sloor P.

1

 

1740-1750

De Kimpe A.

De Rechter J.P.

 2

 

1750-1760

Daaldorp J.L.

De Budt A.

De Loose D.B.

De Smet J.

De Tollenaere E.F.

Gerardi P.

Goethals B.

Stepman L.

Van Damme P.

Vander Steene J.B.

 10

 

1760-1770

Bracke C.

De Volder E.E.

Engelen C.

Maes C.L.

Maes J.B.

Moens P.

Vanden Berghe L.P.

Van Schoebeke P.J.

 8

 

1770-1780

Bernaert J.B.

Bockstal J.

Broesom M.

Cardon J.B.

Cop M.F.

Cruyt J.

Cypers J.B.

Daubioul H.J.

De Grave J.P.

De Vleesschauwer J.B.

D’Haenens J.P.

Geldof J.F.

Hamerlinck J.B.

Hullebroeck D.

Naudts L.

Pharazijn B.A.

Schaten F.X.

Seghers P.A.

Swaenepoel P.J.

Theylaert C.

Van Audekercke F.A.

Verheyden T.

Volckerick P.F.

 23

 

1780-1790

Lippens J.B.

Maenhaut C.P.

Regelbrugghe P.

Seregiers F.J.

Van Coppenolle J.F.

Van Den Daele E.

Van Duyse J.

Van Hecke S.

Verhulst J.

Wallez F.J.

 10

 

1790-1797

De Rongé A.J.

Van Der Cruyssen F.J.

Van Stocken A.

Varendonck J.M.

Vereecken A.

 5

 

Onzeker

De Brabant D.

De Keyzer J.J.

De Roeck J.

Martens P.F.

 4

 

Gestudeerd aan het Grootseminarie van Gent

 

Zeker

Meeus E.

Ongena M.

Van Den Daele E.

Van Duyse J.

Van Hecke S.

Verhulst J

Varendonck J.M.

 7

 

Onzeker

Aechten A.F.

Ambroos M.

Bontinck P.

Buys P.J.

Camberlyn F.

Carlier P.F.

Claeys J.F.

Claus V.

De Decker J.

De Geldere J.B.

De Muller B.

De Vincke J.B.

D’Hond G.G.

Du Coulombier F.L.

Mathys J.J.

Nys J.

Peacock P.

Scaillet J.B.

Segers F.

Van Audenaerde F.J.

Van Bol J.B.

Van Damme J.

Vanherle H.F.

Van Keirsbilck

J.Van Quaelle P.A.

Van Sinay J.F.

Varendoncq J.

Vyvens P.J.

Waterschoot J.

 29

 

 

Vanaf 1803 (enkel Grootseminarie mogelijk)

 

Zeker

Bonnarens J.B.

Bracke E.J.

Braem P.

Buysrogge C.

Claeys P.

Cools J.F.

Dalschaert V.

Danssaert J.J.

De Backer C.

De Clercq C.R.

De Clercq J.

De Graeve D.A.

De Meester P.A.

De Temmerman B.J.

De Vos J.

D’Hauwer A.

D’Hollander J.F.

D’Hulster L.

Dierick J.

Eeman J.B.

Goethals A.M.

Hemelaer T.

Hermans E.A.

Huylebroeck J.

Huysman P.

Lauwaert J.

Moortgat J.J.

Saey B.

Saey V.

Seghers J.

Soetens J.B.

Spanogen L.

Speeckaert P.J.

Vael P.B.

Van Aelbrouck L.C.

Van Bogaert J.B.

Van de Kerckhove J.B.

Vander Straeten T.

Van Doorne L.A.

Van Raemdonck J.F.

Willems P.F.

 41

 

Onzeker

Van Achter J.B.

 1

 

2) PRIESTERWIJDING

 

Preconcordatair

 

1720 – 1730

Aechten A.F.

Carlier P.F.

Waterschoot J.

 3

 

1730 – 1740

Du Coulombier F.L.

Scaillet J.B.

Van Damme J.

 3

 

1740 – 1750

De Decker J.

De Geldere J.B.

De Kimpe A.

De Vincke J.B.

D’Hond G.G.

Peacock P.

Sloor P.

Van Keirsbilck J.

Van Quaelle P.A.

 9

 

1750 – 1760

Buys P.J.

Camberlyn F.

De Rechter J.P.

Segers F.

Van Sinay J.F.

Vyvens P.J.

 6

 

1760 – 1770

Claeys J.F.

Daaldorp J.L.

De Budt A.

De Loose D.B.

De Smet J.

Goethals B.

Maes C.L.

Martens P.F.

Mathys J.J.

Stepman L.

Van Audenaerde F.J.

Van Damme P.

Vanherle H.F.

Van Schoebeke P.J.

Varendoncq J.

 15

 

1770 – 1780

Bernaert J.B.

Bockstal J.

Bracke C.

Daubioul H.J.

De Grave J.P.

De Volder E.E.

D’Haenens J.P.

Geldof J.F.

Maes J.B.

Moens P.

Naudts L.

Seghers P.A.

Vanden Berghe L.P.

Verheyden T.

Volckerick P.F.

 15

 

1780 – 1790

Bontinck P.

Broesom M.

Cardon J.B.L.

Cop M.F.

Cruyt J.

Cypers J.B.

De Vleesschauwer J.B.

Hamerlinck J.B.

Hullebroeck D.

Maenhaut C.P.

Nys J.

Pharazijn B.A.

Theylaert C.

Van Audekercke F.A.

 14

 

1790 – 1798

De Roeck J.

De Rongé A.J.

Lippens J.B.

Meeus E.

Ongena M.

Regelbrugghe P.

Seregiers F.J.

Van Coppenolle J.F.

Van Den Daele E.

Van Duyse J.

Van Hecke S.

Van Stocken A.

Varendonck J.M.

Verhulst J.

 14

 

 

Postconcordatair

 

1802 – 1815

Bonnarens J.B.

Bracke E.J.

Braem P.

Buysrogge C.

Claeys P.

Cools J.F.

Dalschaert V.

Danssaert J.J.

De Backer C.

De Clercq C.R.

De Clercq J.

De Graeve D.A.

De Meester P.A.

De Temmerman B.J.

De Vos J.

D’Hauwer A.

D’Hollander J.F.

Hemelaer T.

Huysman P.

Saey B.

Soetens J.B.

Van Doorne L.A.

Willems P.F.

 23

 

Na 1815

D’Hulster L.

Dierick J.

Eeman J.B.

Goethals A.M.

Hermans E.A.

Huylebroeck J.

Lauwaert J.

Moortgat J.J.

Saey V.

Spanogen L.

Speeckaert P.J.

Vael P.B.

Van Aelbrouck L.C.

Van Bogaert J.B.

Van De Kerckhove J.B.

Vander Straeten T.

Van Raemdonck J.F.

 17

 

 

Precieze datum onbekend

Ambroos M. (pre)

Claus V. (pre)

De Brabant D. (pre)

De Keyzer J.J. (pre)

De Muller B. (pre)

De Tollenaere E.F. (pre)

Engelen C. (pre)

Gerardi P. (pre)

Schatten F.X. (pre)

Seghers J. (post)

Swaenepoel P.J. (pre)

Van Achter J.B. (post)

Van Bol J.B. (pre)

Van Der Cruyssen F.J. (pre)

Vander Steene J.B. (pre)

Vereecken A. (pre)

Wallez F.J. (pre)

 17

 

 

3) LOOPBAAN ‘SENSU STRICTO’

 

HP = Hulppriester

P = Pastoor

 

Nooit HP geweest

 

Bockstal J.

Cypers J.B.

De Brabant D.

De Keyzer J.J.

Engelen C.

Lippens J.B.

Maes J.B.

Schatten F.X.

Seregiers F.J.

Vanden Berghe L.P.

Verhulst J.

Wallez F.J.

 12

 

HP = P

 

1 x HP – 1 x P

Camberlyn F.

Claus V.

De Backer C.

De Budt A.

De Geldere J.B.

De Kimpe A.

De Temmerman B.J.

Geldof J.F.

Goethals A.M.

Huylebroeck J.

Huysman P.

Maenhaut C.P.

Martens P.F.

Moens P.

Schatten F.X.

Sloor P.

Van Coppenolle J.F.

Van Schoebeke P.J.

Verheyden T.

Vyvens P.

Willems P.F.

 21

 

2 x HP – 2 x P

Bockstal J.

Bracke C.

Braem P.

Broesom M.

Cools J.F.

De Vos J.

Eeman J.B.

Hullebroeck D.

Meeus E.

Ongena M.

Regelbrugghe P.

Saey B.

Spanogen L.

Stepman L.

Van Audenaerde F.J.

Van de Kerckhove J.B.

Van den Daele E.

Van Sinay J.F.

Varendonck J.M.

Volckerick P.F.

 20

 

HP < P

 

1 x HP – 2 x P

Ambroos M.

Bonnarens J.B.

Bontinck P.

Bracke E.J.

Buysrogge C.

Cruyt J.

De Clercq J.

De Graeve D.A.

De Loose D.B.

De Volder E.E.

Dierick J.

Hermans E.A.

Lauwaert J.

Maes C.L.

Mathys J.

Pharazijn B.A.

Scaillet J.B.

Vael P.B.

Van Bogaert J.B.

Van der Cruyssen F.J.

Van Hecke S.

Van Quaelle P.

Vereecken A.

 23

 

1 x HP – 3 x P

Cardon J.B.

Dalschaert V.

D’Hond G.G.

D’Hulster L.

Goethals B.

Hamerlinck J.B.

 6

 

1 x HP – 4 x P

De Rongé A.J.

 1

 

2 x HP – 3 x P

De Roek J.

De Vleeschauwer J.B.

D’Haenens J.P.

Naudts L.

Van Duyse J.

 5

 

2 x HP – 4 x P

D’Hauwer A.

 1

 

3 x HP – 4 x P

Van Achter J.B.

 1

 

HP > P

 

2 x HP – 1 x P

Aechten A.F.

Bernaert J.B.

Carlier P.F.

Cop M.F.

Daaldorp J.L.

Danssaert J.J.

De Smet J.

D’Hollander J.F.

Du Coulombier F.L.

Moortgat J.J.

Peacock P.

Theylaert C.

Van Aelbrouck L.C.

Van Audekercke F.A.

Van Damme J.

Vanden Berghe L.P.

Van Stocken A.

Vaerendoncq J.

Waterschoot J.

 19

 

3 x HP – 1 x P

Buys P.J.

Claeys J.F.

Daubioul H.J.

De Grave J.P.

De Meester P.A.

De Vincke J.B.

Hemelaer T.

Nys J.

Soetens J.B.

Van Damme P.

Vander Straeten T.

 11

 

4 x HP – 1 x P

Segers F.

Van Raemdonck J.F.

 2

 

5 x HP – 1 x P

De Rechter J.P.

 1

 

3 x HP – 2 x P

Saey V.

Speeckaert P.J.

 2

 

4 x HP – 2 x P

Van Doorne L.A.

 1

 

5 x HP – 4 x P

De Clercq C.R.

 1

 

 

4) DE DUUR VAN HET PASTOORSAMBT IN EEN WASE PAROCHIE

 

(Tussen haakjes: Duur van de totale loopbaan, dus vanaf de priesterwijding tot het overlijden of het ontslag.)

 

< 1 jaar

 

DeGrave J.P. (30)

D’Hollander J.F. (52)

Verheyden T. (28)

 3

 

1 – 5 jaar

 

Bracke E.J. (39)

Cardon J.B.L. (36)

Cop M.F. (16)

De Clercq C.R. (52)

De Clercq J. (43)

Goethals A.M. (11)

Hermans E.A. (32)

Hullebroeck D. (46)

Lippens J.B. (35)

Maenhaut C.P. (33)

Seghers P.A. (55)

Segers J. (53)

Swaenepoel P.J. (>13)

Van Achter J.B. (>40)

Van Audekercke F.A. (24)

Van Damme P. (19)

Van Duyse J. (27)

Vanherle H.F. (53)

Willems P.F. (38)

 19

 

5 – 10 jaar

 

Ambroos M. (>49)

Braem P. (32)

Cruyt J. (44)

Danssaert J.J. (18)

De Graeve D.A. (19)

De Muller B. (?)

De Roeck J. (23)

De Rongé A.J. (27)

D’Hulster L. (40)

Lauwaert J. (41)

Mathys J.J. (35)

Moens P. (31)

Ongena M. (38)

Spanogen L. (22)

Van De Kerckhove J.B. (15)

Van der Cruyssen F.J. (>40)

Van Schoebeke P.J. (24)

Wallez F.J. (25)

 18

 

10 – 15 jaar

 

Bracke C. (53)

Buysrogge C. (25)

Claeys J.F. (11)

De Backer C. (20)

De Decker J. (33)

De Meester P.A. (25)

De Temmerman B.J. (24)

De Vincke J.B. (34)

De Volder E.E. (44)

D’Haenens J.P. (39)

D’Hauwer A. (36)

D’Hond G.G. (40)

Hamerlinck J.B. (>50)

Maes C.L. (49)

Moortgat J.J. (25)

Pharazijn B.A. (48)

Saey B. (25)

Segers F. (47)

Soetens J.B. (18)

Van Bogaert J.B. (22)

Van Bol J.B. (>57)

Vander Straeten T. (19)

Van Hecke S. (51)

Van Raemdonck J.F. (22)

Varendonck J.M. (35)

Vereecken A. (>27)

Verhulst J. (28)

 27

 

15 – 20 jaar

 

Bockstal J. (38)

Bontinck P. (43)

Dalschaert V. (49)

Daubioul H.J. (52)

De Budt A. (>40)

De Keyzer J.J. (?)

De Loose D.B. (60)

De Smet J. (39)

De Vleesschauwer J.B. (38)

De Vos J. (50)

Eeman J.B. (35)

Geldof J.F. (30)

Gerardi P. (>29)

Hemelaer T. (35)

Maes J.B. (49)

Martens P.F. (39)

Meeuws E. (47)

Naudts L. (46)

Peacock P. (40)

Regelbrugghe P. (51)

Saey V. (47)

Sloor P. (36)

Speeckaert P.J. (31)

Van Aelbrouck L.C. (28)

Van Coppenolle J.F. (26)

Van Doorne L.A. (46)

Varendoncq J. (61)

Volckerick P.F. (42)

 28

 

20 – 25 jaar

 

Bernaert J.B.L. (53)

Bonnaerens J.B. (33)

Buys P.J. (34)

Claeys P. (37)

Daaldorp J.L. (51)

De Brabant D. (>46)

De Kimpe A. (36)

De Rechter J.P. (33)

Dierick J. (35)

Nys J. (39)

Seregiers F.J. (42)

Van Stocken A. (43)

 12

 

25 – 30 jaar

 

Broesom M. (40)

Claus V. (>53)

Cypers J.B. (39)

De Geldere J.B. (53)

Du Coulombier F.L. (47)

Huylebroeck J. (38)

Stepman L. (51)

Theylaert C. (50)

Van der Steene J.B. (?)

Van Quaelle (53)

 10

 

30 – 35 jaar

 

Camberlyn F. (?)

Vael P.B. (44)

Vanden Berghe L.P. (42)

Van den Daele E. (59)

 4

 

35 – 40 jaar

 

Aechten A.F. (59)

Cools J.F. (55)

Schatten F.X. (>46)

Van Audenaerde F.J. (51)

Van Damme J. (46)

Van Sinay J.F. (59)

Waterschoot J. (49)

 7

 

> 40 jaar

 

Carlier P.F. (59)

De Tollenaere E.F. (>59)

Engelen C. (>53)

Goethals B. (>58)

Huysman P. (49)

Scaillet J.B. (66)

Van Keirsbilck J. (62)

Vyvens P.J. (57)

 8

 

5) BENOEMINGSPATROON BINNEN HET WAASLAND

 

1730 – 1740

Carlier P.F.

 1

 

1740 – 1750

Aechten A.F.

Van Damme J.

Waterschoot J.

 3

 

1750 – 1760

Du Coulombier F.L.

Scaillet J.B.

Van Keirsbilck J.

 3

 

1760 – 1770

Buys P.J.

De Decker J.

De Kimpe A.

De Rechter J.P.

De Tollenaere E.F.

De Vincke J.B.

Gerardi P.

Peacock P.

Sloor P.

Vyvens P.J.

 10

 

1770 – 1780

Camberlyn F.

Daaldorp J.L.

De Geldere J.B.

De Muller B.

D’Hond G.G.

Goethals B.

Stepman L.

Van Damme P.

Van der Steene J.B.

Van Quaelle P.A.

Van Sinay J.F.

Varendoncq J.

 12

 

1780 – 1790

Bockstal J.

Bracke C.

Claeys J.F.

Claus V.

De Budt A.

De Smet J.

De Volder E.E.

Engelen C.

Geldof J.F.

Goethals B. (2*)

Martens P.F.

Mathys J.J.

Schatten F.X.

Seghers P.A.

Swaenepoel P.J.

Van Audenaerde F.J.

Vanden Berghe L.P.V.

Van Schoebeke P.J.

 18

 

1790 – 1800

Broesom M. (1*)

Cop M.F.

Cypers J.B.

De Roeck J.

Moens P.

Nys J.

Segers F.

 7

 

1800 – 1810

Ambroos M.

Bernaert J.B.L.

Bontinck P.

Broesom M. (2*)

Cardon J.B.L.

Cruyt J.

De Brabant D. (1*)

De Grave J.P.

De Loose D.B.

De Vleesschauwer J.B.

D’Haenens J.P. (1+2*)

Hullebroeck D.

Maes C.L.

Maes J.B.

Naudts L.

Pharazijn B.A.J.

Regelbrugghe P.

Theylaert C.

Van Audekercke F.A.

Van Coppenolle J.F.

Van Hecke S.

Verheyden T.

Verhulst J.

Volckerick P.F.

Wallez F.J.

 26

 

1810 – 1820

Daubioul H.J.

De Clercq J.

De Graeve D.A.

De Keyzer J.J.

De Rongé A.J.J.

Lippens J.B.

Maenhaut C.P.

Seregiers F.J.

Van Achter J.B.

Van Den Daele E.

Van Der Cruyssen F.J.

Van Duyse J.

Vanherle H.F.

Van Stocken A.

Varendonck J.M.

Vereecken A.

 16

 

1820 – 1830

Cools J.F.

Dalschaert V.

De Backer C.

De Brabant D. (2*)

De Clercq C.R.

De Meester P.A.

De Temmerman B.J.

De Vos J.

D’Hauwer A.

D’Hulster L.

Dierick J.

Goethals A.M.

Hamerlinck J.B.

Hemelaer T.

Huysman P.

Lauwaert J.

Meeus E.

Ongena M.

Saey B.

Seghers J.

Soetens J.B.

Van Bol J.B.

Van De Kerckhove J.B. (1*)

Van Doorne L.A.

Van Raemdonck J.F.

Willems P.F.

 26

 

1830 – 1835

Bonnaerens J.B.

Bracke E.J.

Braem P.

Buysrogge C.

Claeys P.

Danssaert J.J.

D’Hollander J.F.

Eeman J.B.

Hermans E.A.

Huylebroeck J.

Moortgat J.J.

Saey V.

Spanogen L.

Speeckaert P.J.

Vael P.B.

Van Aelbrouck L.C.

Van Bogaert J.B.

Van De Kerckhove J.B. (2*)

Vander Straeten T.

 19

 

6) OVERPLAATSINGSPATROON OMSTREEKS 1830

 

Overleden voor 1830

Aechten A.F.

Bockstal J.

Bontinck P.

Bracke C.

Broesom M.

Buys P.J.

Camberlyn F.

Cardon J.B.

Carlier P.F.

Claeys J.F.

Claus V.

Cop M.F.

CruytJ.

Cypers J.B.

Daaldorp J.L.

De Brabant D.

De Budt A.

De Decker J.

De Geldere J.B.

De Graeve D.A.

De Grave J.P.

De Keyzer J.J.

De Kimpe A.

De Loose D.B.

De Muller B.

De Rechter J.P.

De Roeck J.

De Rongé A.J.

De Smet J.

De Tollenaere E.F.

De Vincke J.B.

De Vleesschauwer J.B.

De Volder E.E.

D’Hond G.G.

Du Coulombier F.L.

Engelen C.

Geldof J.F.

Gerardi P.

Goethals A.M.

Goethals B.

Hullebroeck D.

Lippens J.B.

Maenhaut C.P.

Maes C.L.

Maes J.B.

Martens P.F.

Mathys J.J.

Moens P.

Naudts L.

Nys J.

Peacock P.

Scaillet J.B.

Segers F.

Sloor P.

Stepman L.

Swaenepoel P.J.

Van Audekercke F.A.

Van Audenaerde F.J.

Van Coppenolle J.F.

Van Damme J.

Van Damme P.

Vanden Berghe L.P.

Vander Steene J.B.

Van Duyse J.

Vanherle H.F.

Van Keirsbilck J.

Van Quaelle P.A.

Van Schoebeke P.J.

Van Sinay J.F.

Varendoncq J.

Vereecken A.

Verheyden T.

Verhulst J.

Volckerick P.F.

Vyvens P.J.

Wallez F.J.

Waterschoot J.

 77

 

Geen overplaatsing in 1830 (jan.- eind okt.)

Ambroos M.

Bernaert J.B.

Braem P.

Claeys P.

Cools J.F.

Dalschaert V.

Danssaert J.J.

Daubioul H.J.

De Backer C.

De Clercq C.R.

De Clercq J.

De Meester P.A.

De Temmerman B.J.

De Vos J.

D’Haenens J.P.

D’Hauwer A.

D’Hollander J.F.

D’Hulster L.

Dierick J.

Hamerlinck J.B.

Hemelaer T.

Hermans E.A.

Huysman P.

Lauwaert J.
Meeus E.

Ongena M.
Pharazijn B.A.

Regelbrugghe P.

Saey B.

Saey V.

Schatten F.X.

Seghers P.A.

Seregiers F.J.

Soetens J.B.

Spanogen L.

Theylaert C.

Van Achter J.B.

Van Aelbrouck L.C.

Van Bol J.B.

Van De Kerckhove J.B.

Van Den Daele E.

Van Der Cruyssen F.J.

Van Doorne L.A.

Van Hecke S.

Van Raemdonck J.F.

Van Stocken A.

 46

 

Wel overplaatsing in 1830 (jan.- eind okt.)

 

a) Geen promotie

 

OP => OP

Moortgat J.J. (30 juni)

 1

 

P => P

Bonnarens J.B. (25 januari)

Seghers J. (?)

Speeckaert P.J. (28 juni)

Vael P.B. (22 januari)

 4

 

b) Promotie

 

OP => P

Bracke E.J. (30 juni)

Buysrogge C. (29 september)

Eeman J.B. (30 juni)

Huylebroeck J. (21 aug.) [Twijfel: Pas in 1832 terug te vinden in Stekene, zie A.Beddeleem, op.cit., p. 42]

Van Bogaert J.B. (30 juni)

Vander Straeten T. (30 september)

 6

 

P => andere functie

Willems P.F. (22 januari)

 1

 

c) Ontslag

Varendonck J.M. (?)

 1

 

 

B. Ankerpunten

 

1) HET ALGEMEEN SEMINARIE

 

Geen potentieel seminarist

 

Overleden voor 1790

Aechten A.F.

Buys P.J.

Carlier P.F.

De Decker J.

De Kimpe A.

De Muller B.

De Rechter J.P.

D’Hond G.G.

Du Coulombier F.L.

Gerardi P.

Peacock P.

Sloor P.

Van Damme J.

Van Damme P.

Waterschoot J.

 15

 

Te oud (>26 jaar tss. 1786 en 1789)

Bernaert J.B.

Bockstal J.

Bontinck P.

Bracke C.

Broesom M.

Camberlyn F.

Cardon J.B.

Claeys J.F.

Claus V.

Cop M.F.

Cruyt J.

Cypers J.B.

Daaldorp J.L.

Daubioul H.J.

De Brabant D.

De Budt A.

De Geldere J.B.

De Grave J.P.

De Loose D.B.

De Smet J.

De Tollenaere E.F.

De Vincke J.B.

De Vleesschauwer J.B.

De Volder E.E.

D’Hanens J.P.

Engelen C.

Geldof J.F.

Goethals B.

Hamerlinck J.B.

Hullebroeck D.

Maenhaut C.P.

Maes C.L.

Maes J.B.

Martens P.F.

Mathys J.J.

Moens P.

Naudts L.

Nys J.

Pharazijn B.A.

Scaillet J.B.

Schatten F.X.

Segers F.

Seghers P.A.

Stepman L.

Swaenepoel P.J.

Theylaert C.

Van Audekercke F.A.

Van Audenaerde F.J.

Van Bol J.B.

Vanden Berghe L.P.

Vander Steene J.B.

Vanherle H.F.

Van Keirsbilck J.

Van Quaelle P.A.

Van Schoebeke P.J.

Van Sinay J.F.

Varendoncq J.

Verheyden T.

Volckerick P.F.

Vyvens P.J.

 60

 

Te jong (< 18 jaar tss. 1786 en 1789)

Ambroos M.

Bonnarens J.B.

Bracke E.J.

Braem P.

Buysrogge C.

Claeys P.

Cools J.F.

Dalschaert V.

Danssaert J.J.

De Backer C.

De Clercq C.R.

De Clercq J.

De Graeve D.A.

De Meester P.A.

De Temmerman B.J.

De Vos J.

D’Hauwer A.

D’Hollander J.F.

D’Hulster L.

Dierick J.

Eeman J.B.

Goethals A.M.

Hemelaer T.

Hermans E.A.

Huylebroeck J.

Huysman P.

Lauwaert J.

Moortgat J.J.

Saey B.

Saey V.

Seghers J.

Soetens J.B.

Spanogen L.

Speeckaert P.J.

Vael P.B.

Van Achter J.B.

Van Aelbrouck L.C.

Van Bogaert J.B.

Van De Kerckhove J.B.

Van Der Cruyssen F.J.

Vander Straeten T.

Van Raemdonck J.F.

Vereecken A.

Willems P.F.

 44

 

 

Potentiële seminaristen

 

De Keyzer J.J.

De Roeck J.

De Rongé A.J.

Lippens J.B.

Meeus E.

Ongena M.

Regelbrugghe P.

Seregiers F.J.

Van Coppenolle J.F.

Van Den Daele E.

Van Doorne L.A.

Van Duyse J.

Van Hecke S.

Van Stocken A.

Varendonck J.M.

Verhulst J.

Wallez F.J.

 17

 

 

2) DE EED VAN 1797

 

Eed niet meegemaakt

 

Reden = Te jong

Bonnarens J.B.

Bracke E.J.

Braem P.

Buysrogge C.

Claeys P.

Cools J.F.

Dalschaert V.

Danssaert J.J.

De Backer C.

De Clercq C.R.

De Clercq J.

De Graeve D.A.

De Meester P.A.

De Temmerman B.J.

De Vos J.

D’Hauwer A.

D’Hollander J.F.

D’Hulster L.

Dierick J.

Eeman J.B.

Goethals A.M.

Hemelaer T.

Hermans E.A.

Huylebroeck J.

Huysman P.

Lauwaert J.

Moortgat J.J.

Saey B.

Saey V.

Seghers J.

Soetens J.B.

Spanogen L.

Speeckaert P.J.

Vael P.B.

Van Achter J.B.

Van Aelbrouck L.C.

Van Bogaert J.B.

Van de Kerckhove J.B.

Vander Straeten T.

Van Doorne L.A.

Van Raemdonck J.F.

Willems P.F.

 42

 

Reden = Overleden voor 26 januari 1797

Aechten A.F.

Buys P.J.

Carlier P.F.

Claeys J.F.

De Decker J.

De Kimpe A.

De Muller B.

De Rechter J.P.

De Vincke J.B.

D’Hond G.

Du Coulombier F.L.

Gerardi P.

Peacock P.

Sloor P.

Swaenepoel P.J.

Van Damme J.

Van Damme P.

Van Schoebeke P.J.

Waterschoot J.

 19

 

Eed wel meegemaakt

 

Eed afgelegd

De Geldere J.B.

De Tollenaere E.F.

D’Haenens J.P.

Mathys J.

Vander Steene J.B.

 5

 

Eed niet afgelegd

Bernaert J.B.L

Bockstal J.

Bontinck P.

Bracke C.

Broesom M.

Camberlyn F.

Cardon J.B.L.

Claus V.

Cop M.F.

Cruyt J.

Cypers J.B.

Daaldorp J.L.

De Brabant D.

De Budt A.

De Loose D.B.

De Roeck J.

De Smet J.

De Vleesschauwer J.B.

De Volder E.E.

Engelen C.

Geldof J.F.

Goethals B.

Hamerlinck J.B.

Hullebroeck D.

Maenhaut C.P.

Maes J.B.

Martens P.F.

Meeus E.

Moens P.

Naudts L.

Nys J.

Ongena M.

Pharazijn B.A.J.

Regelbrugghe P.

Scaillet J.B.

Schatten F.X.

Segers F.

Seregiers F.J.

Stepman L.

Van Audekercke F.A.

Van Audenaerde F.J.

Van Coppenolle J.F.

Vanden Berghe L.P.V.

Van Den Daele E.

Van Duyse J.

Van Hecke S.

Vanherle H.F.

Van Keirsbilck J.

Van Quaelle P.A.

Van Sinay J.F.

Van Stocken A.

Verhulst J.

Vyvens P.J.

Wallez F.J.

 54

 

Onbekend

Ambroos M.

Daubioul H.J.

De Grave J.P.

De Keyzer J.J.

De Rongé A.J.

Lippens J.B.

Maes C.L.

Seghers P.A.

Theylaert C.

Van Bol J.B

Van der Cruyssen F.J.

Varendonck J.M.

Varendoncq J.

Vereecken A.

Verheyden T.

Volckerick P.F.

 16

 

 

3) DE EED VAN 1802

 

Eed niet meegemaakt

 

Reden = Te jong

Bonnarens J.B.

Bracke E.J.

Braem P.

Buysrogge C.

Claeys P.

Cools J.F.

Dalschaert V.

Danssaert J.J.

De Backer C.

De Clercq C.R.

De Clercq J.

De Graeve D.A.

De Meester P.A.

De Temmerman B.J.

De Vos J.

D’Hauwer A.

D’Hollander J.F.

D’Hulster L.

Dierick J.

Eeman J.B.

Goethals A.M.

Hemelaer T.

Hermans E.A.

Huylebroeck J.

Huysman P.

Lauwaert J.

Moortgat J.J.

Saey B.

Saey V.

Seghers J.

Soetens J.B.

Spanogen L.

Speeckaert P.J.

Vael P.B.

Van Aelbrouck L.C.

Van Bogaert J.B.

Vander Straeten T.

Van De kerckhove J.B.

Van Doorne L.A.

Van Raemdonck J.F.

Willems P.F.

 41

 

Reden = Overleden

Aechten A.F.

Buys P.J.

Camberlyn F.

Carlier P.F.

Claeys J.F.

Cop M.F.

Daaldorp J.L.

De Budt A.

De Decker J.

De Geldere J.B.

De Kimpe A.

De Muller B.

De Rechter J.P.

De Smet J.

De Vincke J.B.

D’Hond G.

Du Coulombier F.L.

Gerardi P.

Mathys J.J.

Moens P.

Peacock P.

Sloor P.

Swaenepoel P.J.

Van Damme J.

Van Damme P.

Van Quaelle P.A.

Van Schoebeke P.J.

Waterschoot J.

 28

 

Eed wel meegemaakt

(tussen haakjes: jaar van eedaflegging)

 

Eed afgelegd, zonder overplaatsing

Claus V. (1802)

Cypers J.B. (1803)

De Brabant D. (1802)

De Keyzer J.J. (1809)

De Tollenaere E.F. (1802)

De Volder E.E. (1803)

Engelen C. (1803)

Geldof J.F. (1802)

Goethals B. (1802)

Martens P.F. (1802)

Nys J. (1803)

Pharazijn B.A.J. (1803)

Regelbrugghe P. (1806)

Schatten F.X. (1802)

Segers F. (1802)

Seregiers F.J. (1803)

Van Audenaerde F.J. (1802)

Vanden Berghe L.P.V. (1802)

Van Hecke S. (1806)

Vanherle H.F. (1806)

Van Keirsbilck J. (1802)

Van Sinay J.F. (1803)

Verhulst J. (1805)

Vyvens P.J. (1802)

 24

 

Eed afgelegd, met overplaatsing

Ambroos M. (1808)

Bernaert J.B. (1802)

Bockstal J. (1803)

Bontinck P. (1803)

Broesom M. (1803)

Cardon J.B.L. (1803)

Cruyt J. (1805)

De Grave J.P. (1802)

De Loose D.B. (1803)

De Roeck J. (1809)

De Vleesschauwer J.B. (1805)

D’Haenens J.P. (1803)

Hamerlinck J.B. (1802)

Hullebroeck D. (1805)

Lippens J.B. (1811)

Maes C.L. (1802)

Maes J.B. (1802)

Meeus E. (1808)

Naudts L. (1803)

Stepman L. (1802)

Theylaert C. (1802)

Van Audekercke F.A. (1803)

Van Coppenolle J.F. (1802)

Van Den Daele E. (1808)

Verheyden T. (1802)

Volckerick P.F. (1803)

 26

 

Eed niet afgelegd

Bracke C.

 1

 

Onbekend

Daubioul H.J.

De Rongé A.J.

Maenhaut C.P.

Ongena M.

Scaillet J.B.

Seghers P.A.

Van Achter J.B.

Van Bol J.B.

Van Der Cruyssen F.J.

Vander Steene J.B.

Van Duyse J.

Van Stocken A.

Varendonck J.M.

Varendoncq J.

Vereecken A.

Wallez F.J.

 16

 

4) HET BISSCHOPPELIJK SEMINARIE VAN GENT IN 1813

 

Overleden voor 1813

Aechten A.F.

Buys P.J.

Camberlyn F.

Carlier P.F.

Claeys J.F.

Claus V.

Cop M.F.

Daaldorp J.L.

De Budt A.

De Decker J.

De Geldere J.B.

De Kimpe A.

De Muller B.

De Rechter J.P.

De Smet J.

De Tollenaere E.F.

De Vincke J.B.

D’Hond G.G.

Du Coulombier F.L.

Geldof J.F.

Gerardi P.

Martens P.F.

Mathys J.J.

Moens P.

Peacock P.

Scaillet J.B.

Segers F.

Sloor P.

Swaenepoel P.J.

Van Audekercke F.A.

Van Damme J.

Van Damme P.

Vanden Berghe L.P.

Vander Steene J.B.

Van Keirsbilck J.

Van Quaelle P.A.

Van Schoebeke P.J.

Verheyden T.

Vyvens P.J.

Waterschoot J.

 40

 

Inschrijving vanaf 1814

Bonnarens J.B.

Bracke E.J.

Braem P.

Buysrogge C.

Claeys P.

Danssaert J.J.

De Vos J.

D’Hollander J.F.

Dierick J.

Eeman J.B.

Hermans E.A.

Huylebroeck J.

Moortgat J.J.

Saey V.

Spanogen L.

Van Aelbrouck L.C.

Van Bogaert J.B.

Vander Straeten T.

Van Raemdonck J.F.

 19

 

Reeds priester in 1813

Ambroos M.

Bernaert J.B.

Bockstal J.

Bontinck P.

Bracke C.

Broesom M.

Cardon J.B.

Cools J.F.

Cruyt J.

Cypers J.B.

Daubioul H.J.

De Brabant D.

De Clercq C.R.

De Clercq J.

De Graeve D.A.

De Grave J.P.

De Keyzer J.J.

De Loose D.B.

De Meester P.A.

De Roeck J.

De Rongé A.J.

De Temmerman B.J.

De Vleesschauwer J.B.

De Volder E.E.

D’Haenens J.P.

D’Hauwer A.

Engelen C.

Goethals B.

Hamerlinck J.B.

Hemelaer T.

Hullebroeck D.

Lippens J.B.

Maenhaut C.P.

Maes C.L.

Maes J.B.

Meeus E.

Naudts L.

Nys J.

Ongena M.

Pharazijn B.A.

Regelbrugghe P.

Saey B.

Schatten F.X.

Seghers P.A.

Seghers J.

Seregiers F.J.

Soetens J.B.

Stepman L.

Theylaert C.

Van Achter J.B.

Van Audenaerde F.J.

Van Bol J.B.

Van Coppenolle J.F.

Van Den Daele E.

Van Der Cruyssen F.J.

Van Doorne L.A.

Van Duyse J.

Van Hecke S.

Vanherle H.F.

Van Sinay J.F.

Van Stocken A.

Varendonck J.M.

Varendoncq J.

Vereecken A.

Verhulst J.

Volckerick P.F.

Wallez F.J.

Willems P.F.

 68

 

Seminarist in 1813

Dalschaert V.

De Backer C.

D’Hulster L.

Goethals A.M.

Huysman P.

Lauwaert J.

Speeckaert P.J.

Vael P.B.

Van De Kerckhove J.B.

9

 

5) DE EED OP DE GRONDWET VAN 1815

 

(+): niet tegen de eed

(-): tegen de eed

 

 

Eed niet meegemaakt

 

Overleden voor september 1815

Aechten A.F.

Bockstal J.

Buys P.J.

Camberlyn F.

Carlier P.F.

Claeys J.F.

Claus V.

Cop M.F.

Daaldorp J.L.

De Budt A.

De Decker J.

De Geldere J.B.

De Grave J.P.

De Keyzer J.J.

De Kimpe A.

De Muller B.

De Rechter J.P.

De Smet J.

De Tollenaere E.F.

De Vincke J.B.

De Volder E.E.

D’Hond G.G.

Du Coulombier F.L.
Geldof J.F.

Gerardi P.

Martens P.F.

Mathys J.J.

Moens P.

Peacock P.

Scaillet J.B.

Segers F.

Sloor P.

Stepman L.

Swaenepoel P.J.

Van Audekercke F.A.

Van Damme J.

Van Damme P.

Vanden Berghe L.P.

Vander Steene J.B.

Van Keirsbilck J.

Van Quaelle P.A.

Van Schoebeke P.J.

Verheyden T.

Vyvens P.J.

Waterschoot J.

 45

 

Pas tot priester gewijd na juli 1821

Braem P.

Buysrogge C.

Danssaert J.J.

D’Hollander J.F.

Eeman J.B.

Hermans E.A.

Huylebroeck J.

Moortgat J.J.

Saey V.

Van Aelbrouck L.C.

Vander Straeten T.

 11

 

Eed wel meegemaakt

 

Tot priester gewijd voor september 1815

Ambroos M. (+)

Bernaert J.B.

Bontinck P.

Bracke C.

Broesom M.

Cardon J.B.

Cools J.F.

Cruyt J.

Cypers J.B.

Daubioul H.J.

De Backer C.

De Brabant D.

De Clercq C.R.

De Clercq J.

De Graeve D.A.

De Loose D.B.

De Meester P.A.

De Roeck J.

De Rongé J.J. (+)

De Temmerman B.J. (+)

De Vleesschauwer J.B.

D’Haenens J.P.

D’Hauwer A.

D’Hulster L.

Dierick J.

Engelen C.

Goethals A.M.

Goethals B.

Hamerlinck J.B.

Hemelaer T.

Hullebroeck D.

Huysman P.

Lippens J.B.

Maenhaut C.P.

Maes C.L.

Maes J.B. (-)

Meeus E.

Naudts L.

Nys J. (+)

Ongena M.

Pharazijn B.A.

Regelbrugghe P.

Saey B. (-)

Schatten F.X.

Seghers J. (-)

Seghers P.A.

Seregiers F.J.

Soetens J.B.

Theylaert C.

Van Achter J.B.

Van Audenaerde F.J.

Van Bol J.B. (+)

Van Coppenolle J.F.

Van Den Daele E.

Van Der Cruyssen F.J.

Van Doorne L.A.

Van Duyse J.

Van Hecke S. (+)

Vanherle H.F.

Van Sinay J.F.

Van Stocken A. (-)

Varendonck J.M.

Varendoncq J.

Vereecken A. (+)

Verhulst J.

Volckerick P.F.

Wallez F.J.

Willems P.F.

 68

 

Tot priester gewijd tussen September 1815 en juli 1821

Bonnarens J.B.

Bracke E.J.

Claeys P.

Dalschaert V. (+)

De Vos J. (+)

Lauwaert J.

Spanogen L.

Speeckaert P.J.

Vael P.B.

Van Bogaert J.B.

Van De Kerckhove J.B. (-)

Van Raemdonck J.F.

 12

 

 

6) DE PETITIEBEWEGING

 

PB niet meegemaakt

Aechten A.F.

Bockstal J.

Bontinck P.

Bracke C.

Broesom M.

Buys P.J.

Camberlyn F.

Cardon J.B.

Carlier P.F.

Claeys J.F.

Claus V.

Cop M.F.

Cruyt J.

Cypers J.B.

Daalorp J.L.

De Brabant D.

De Budt A.

De Decker J.

De Geldere J.B.

De Graeve D.A.

De Grave J.P.

De Kimpe A.

De Loose D.B.

De Muller B.

De Rechter J.P.

De Roeck J.

De Rongé A.J.

De Smet J.

De Tollenaere E.F.

De Vincke J.B.

De Vleesschauwer J.B.

De Volder E.E.

D’Haenens J.P.

D’Hond G.G.

Du Coulombier F.L.

Engelen C.

Geldof J.F.

Gerardi P.

Goethals A.M.

Goethals B.

Hullebroeck D.

Lippens J.B. (sterft in 1829)

Maenhaut C.P.

Maes C.L.

Maes J.B.

Martens P.F.

Mathys J.J.

Moens P.

Naudts L.

Nys J.

Peacock P.

Scaillet J.B.

Schatten F.X.

Segers F.

Sloor P.

Stepman L.

Swaenepoel P.J.

Van Audekercke F.A.

Van Audenaerde F.J.

Van Coppenolle J.F.

Van Damme J.

Van Damme P.

Vanden Berghe L.P.

Vander Steene J.B.

Van Duyse J.

Vanherle H.F.

Van Keirsbilck J.

Van Quaelle P.A.

Van Schoebeke P.J.

Van Sinay J.F.

Varendoncq J.

Vereecken A.

Verheyden T.

Verhulst J.

Volckerick P.F.

Vyvens P.J.

Wallez F.J.

Waterschoot J.

 79

 

 

PB wel meegemaakt

 

PB ondertekend

Ambroos M.

Bernaert J.B.

Bracke E.J.

Buysrogge C.

Claeys P.

Cools J.F.

Dalschaert V.

Danssaert J.J.

Daubioul H.J.

De Backer C.

De Clercq J.

De Keyzer J.J.

De Temmerman B.J.

DeVos J.

D’Hauwer A.

Dierick J.

Eeman J.B.

Hamerlinck J.B.

Hemelaer T.

Hermans E.A.

Huylebroeck J.

Huysman P.

Lauwaert J.

Meeus E.

Moortgat J.J.

Ongena M.

Pharazijn B.A.

Regelbrugghe P.

Saey B.

Saey V.

Seghers J.

Seghers P.A.

Seregiers F.J.

Soetens J.B.

Spanogen L.

Speeckaert P.J.

Theylaert C.

Van Achter J.B.

Van Aelbrouck L.C.

Van Bogaert J.B.

Van De Kerckhove J.B.

Van Den Daele E.

Van Der Cruyssen F.J.

Vander Straeten T.

Van Doorne L.A.

Van Hecke S.

 

Van Raemdonck J.F.

Van Stocken A.

Varendonck J.M.

Willems P.F.

 50

 

PB niet ondertekend

De Meester P.A.

D’Hollander J.F.

Van Bol J.B.

 3

 

Onbekend

Bonnarens J.B.

Braem P.

De Clercq C.R.

D’Hulster L.

 

Vael P.B.

 5

 

Priester op dezelfde parochie

Lokeren

Buysrogge C. (OP)

Huylebroeck J. (OP)

Van Bogaert J.B. (P)

 

Sint-Gillis-Waas

Meeus E. (P)

Saey V. (OP)

 

Dendermonde

Danssaert J.J. (OP)

Van Hecke S. (P)

 

 

IV. Prosopografische Tabellen

 

A. Achergrondinformatie

 

1) Herkomst

 

Tabel 1: Afkomstig uit het bisdom Gent: Waasland (Totaal: 35)

 

Naam

Herkomst

Bernaert J.B.

De Klinge

Bockstal J.

Waasmunster

Bontinck P.

Lokeren

Braem P.

Beveren

Buys P.J.

Sint-Niklaas

Cop M.F.

Burcht

De Geldere J.B.

Lokeren

De Graeve D.A.

Sint-Niklaas

De Grave J.P.

Belsele

De Loose D.B.

Nieuwkerken

De Meester P.A.

Sint-Niklaas

De Rechter J.P.

Belsele

De Roeck J.

Bazel

De Vleesschauwer J.B.

Lokeren

De Volder E.E.

Bazel

D’Haenens J.P.

Nieuwkerken

D’Hollander J.F.

Melsele

Geldof J.F.

Melsele

Hemelaer T.

Haasdonk

Hullebroeck D.

Lokeren

Maes J.B.

Nieuwkerken

Nys J.

Waasmunster

Seghers P.A.

Sint-Gillis

Sloor P.

Melsele

Spanogen L.

Sint-Niklaas

Van Aelbrouck L.C.

Waasmunster

Van Bogaert J.B.

Temse

Van Damme P.

Lokeren

Van Duyse J.

Kieldrecht

Van Quaelle P.A.

Sint-Niklaas

Van Raemdonck J.F.

Haasdonk

Van Stocken A.

Sint-Niklaas

Varendonck J.M.

Beveren

Varendoncq J.

Nieuwkerken

Verhulst J.

Vrasene

 

 

Tabel 2: Afkomstig uit het bisdom Gent: Buiten het Waasland (Totaal: 67)

 

Naam

Herkomst

Aechten A.F.

Overmere

Bonnarens J.B.

Hamme

Bracke C.

Kalken

Bracke E.J.

Gent

Broesom M.

Gent

Buysrogge C.

Hontenisse

Cardon J.B.

Gent

Carlier P.F.

Oudenaarde

Claeys J.F.

Hansbeke

Claeys P.

Olsene

Claus V.

Gent

Cruyt J.

Gent

Daaldorp J.L.

Gent

Dalschaert V.

Wichelen

Daubioul H.J.

Gent

De Decker J.

Nevele

De Kimpe A.

Gent

De Rongé A.J.

Dendermonde

De Smet J.

Oostakker

De Temmerman B.J.

Gent

De Vincke J.B.

Gent

De Vos J.

Oostrozebeke

D’Hond G.G.

Oudenaarde

D’Hulster L.

Tielt

Dierick J.

Dendermonde

Du Coulombier F.L.

Gent

Goethals A.M.

Gent

Goethals B.

Ertvelde

Hamerlinck J.B.

Westdorpe

Hermans E.A.

Berlare

Huylebroeck J.

Wetteren

Huysman P.

Waarschoot

Maenhaut C.P.

Aalter

Maes C.L.

Kalken

Martens P.F.

Ursel

Mathys J.J.

Gent

Meeus E.

Zele

Moens P.

Lebbeke

Moortgat J.J.

Lebbeke

Naudts L.

Desteldonk

Ongena M.

Zaffelare

Peacock P.

Gent

Pharazijn B.A.

Gent

Regelbrugghe P.

Tielt

Saey B.

Lede

Saey V.

Lede

Scaillet J.B.

Gent

Segers F.

Laarne

Seghers J.

Wetteren

Speeckaert P.J.

Zomergem

Stepman L.

Gent

Theylaert C.

Sleidinge

Vael P.B.

Hamme

Van Audekercke F.A.

Hamme

Van Audenaerde F.J.

Gent

Van Damme J.

Zele

Van De Kerckhove J.B.

Oosteeklo

Vanden Berghe L.P.

Wachtebeke

Van Den Daele E.

Eine

Vander Straeten T.

Gent

Van Hecke S.

Hamme

Van Schoebeke P.J.

Oostrozebeke

Van Sinay J.F.

Laarne

Volckerick P.F.

Zele

Vyvens P.J.

Huise

Waterschoot J.

Grembergen

Willems P.F.

Zomergem

 

 

Tabel 3: Afkomstig van buiten het bisdom Gent (Totaal: 31)[415]

 

Naam

Herkomst

Ambroos M.

Testelt

Camberlyn F.

Berchem

Cools J.F.

Ninove

Cypers J.B.

Antwerpen

Danssaert J.J.

Aalst

De Backer C.

Melle

De Brabant D.

Tienen

De Budt A.

Bornem

De Clercq C.R.

Bavegem

De Clercq J.

Eeklo

De Keyzer J.J.

Antwerpen

De Tollenaere E.F.

Veurne

D’Hauwer A.

Meerbeke

Eeman J.B.

Iddergem

Engelen C.

Turnhout

Gerardi P.

Hoogstraten

Lauwaert J.

Wichelen

Lippens J.B.

Oostkamp

Schatten F.X.

Antwerpen

Seregiers F.J.

Antwerpen

Soetens J.B.

Zarlardinge

Van Achter J.B.

Geraardsbergen

Van Bol J.B.

Leuven

Van Coppenolle J.F.

Ronse

Van Der Cruyssen F.J.

Wichelen

Van Doorne L.A.

Gullegem

Vanherle H.F.

Herck

Van Keirsbilck J.

Pittem

Vereecken A.

Mespelare

Verheyden T.

Bornem

Wallez F.J.

Ronse

 

 

2) Studies

 

Tabel 4: Universiteitstudenten

 

Naam

Inschrijving aan de Artesfaculteit

Priesterwijding

Eerste functie

Aantal jaren theologie achter de rug op moment van wijding

Aantal jaren tss. wijding en eerste functie

Mogelijke titel

Bernaert J.B.

25/01/1773

23/05/1777

20/11/1780

2

3

STBF

Bockstal J.

13/01/1772

23/05/1777

27/01/1783

3

6

STL

Bracke C.

07/01/1767

09/12/1771

20/06/1774

2

3

STBF

Broesom M.

07/02/1775

20/05/1780

20/01/1783

3

3

STBF

Cardon J.B.

14/01/1778

14/06/1783

28/08/1783

3

0

-

Cop M.F.

12/01/1778

14/06/1783

1785

3

2

STBF

Cruyt J.

22/01/1776

02/06/1781

1781

3

0

-

Cypers J.B.

23/02/1775

1781

1791

4

10

STL

Daaldorp J.L.

07/02/1757

19/12/1761

1761

2

0

-

Daubioul H.J.

10/01/1774

18/12/1779

04/11/1783

3

4

STL

De Budt A.

03/01/1756

01/05/1760

1762

2

2

STBF

De Grave J.P.

16/01/1771

17/12/1774

08/10/1779

1

5

STBF

De Kimpe A.

02/1744

31/05/1749

1753

3

4

STL

De Loose D.B.

25/01/1757

16/05/1761

10/10/1762

2

1

-

De Rechter J.P.

02/1743

21/12/1754

1754

9

0

STL

De Rongé A.J.

12/04/1793

30/11/1797

26/01/1803

2

-

-

De Smet J.

02/1755

01/05/1760

1761

3

1

STBF

De Tollenaere E.F.

02/1751

+/- 1750

?

?

?

?

De Vleesschauwer

24/01/1776

01/06/1781

06/12/1783

3

2

STBF

De Volder E.E.

04/02/1767

09/12/1771

1771

2

0

-

D’HaenensJ.P.

12/01/1771

10/06/1775

1776

2

1

-

Engelen C.

25/01/1769

?

?

?

?

?

Geldof J.F.

15/01/1770

28/05/1774

1777

2

3

STBF

Gerardi P.

02/1752

?

?

?

?

?

Goethals B.

24/01/1759

28/05/1763

13/10/1764

2

1

-

Hamerlinck J.B.

15/01/1779

14/06/1783

07/12/1785

2

2

STBF

Hullebroeck D.

12/01/1778

21/12/1782

1783

2

1

-

Lippens J.B.

04/01/1788

14/06/1794

?

4

3

STL

Maenhaut C.P.

24/01/1780

21/05/1785

28/04/1803

3

12

STL

Maes C.L.

1763-1764

20/09/1768

04/03/1776

2

8

STL

Maes J.B.

11/01/1768

18/12/1773

1776

3

3

STBF

Moens P.

28/01/1767

09/12/1771

30/12/1774

2

3

STBF

Naudts L.

12/01/1771

10/06/1775

1775

2

0

-

Pharazijn B.A.

13/01/1778

14/06/1783

17/04/1784

3

1

STBF

Regelbrugghe P.

08/01/1788

22/12/1792

21/06/1794

2

2

STBF

Schatten F.X.

23/01/1773

?

?

?

?

?

Seghers P.A.

13/01/1772

01/06/1776

?

2

?

?

Seregiers F.J.

07/01/1783

29/05/1790

20/12/1795

5

5

STL

Sloor P.

16/01/1736

09/03/1743

1764

5

21

STL

Stepman L.

16/01/1758

14/12/1763

1764

3

1

STBF

Swaenepoel P.J.

20/01/1774

?

?

?

?

?

Theylaert C.

20/01/1774

1780

1780

4

0

STBF

Van Audekercke F.A.

26/02/1777

18/02/1782

10/09/1784

3

2

STBF

Van Coppenolle J.F.

02/01/1788

14/06/1794

1794

4

0

STBF

Van Damme P.

02/1752

28/05/1763

1764

9

1

STL

Vanden Berghe L.P.

21/01/1766

05/06/1770

?

2

?

?

Van Den Daele E.

07/01/1786

18/06/1791

10/12/1793

3

2

STBF

Van Der Cruyssen F.J.

13/05/1793

?

20/01/1803

2

?

?

Vander Steene J.B.

02/1755

?

?

?

?

?

Van Duyse J.

17/01/1786

18/12/1790

1790

2

0

-

Van Hecke S.

04/01/1787

18/06/1791

02/10/1793

2

2

STBF

Van Schoebeke P.J.

1763-1764

20/09/1768

1770

2

2

STBF

Van Stocken A.

28/03/1790

25/05/1795

10/10/1798

3

3

STBF

Varendonck J.M.

12/01/1791

25/05/1795

1802

2

2

STBF

Vereecken A.

03/01/1794

?

13/09/1805

?

?

?

Verheyden T.

21/01/1771

10/06/1775

08/04/1778

2

3

STBF

Verhulst J.

31/12/1783

20/03/1790

1792

5

2

STL

Volckerick P.F.

25/01/1773

23/05/1777

1780

2

3

STBF

Wallez F.J.

08/01/1788

?

19/10/1802

?

?

?

 

 

Tabel 5: Seminariestudenten vanaf 1790

 

Naam

Inschrijving

 

Tonsuur

Minorist

Subdiaken-wijding

Diaken-wijding

Priesterwijding

Studieduur

Bonnarens J.B.

01/10/1816

19/12/1818

19/12/1818

19/12/1818

07/08/1819

21/12/1819

3

Bracke E.J.

01/10/1815

31/01/1817

31/01/1817

19/12/1818

21/12/1819

23/01/1821

6

Braem P.

01/10/1821

03/12/1823

03/12/1823

03/12/1823

01/05/1824

07/12/1824

3

Buysrogge C.

01/10/1818

19/07/1821

19/07/1821

20/07/1821

09/11/1821

24/05/1822

4

Claeys P.

25/04/1814

06/05/1815

06/05/1815

09/05/1816

08/06/1816

21/09/1816

2

Cools J.F.

01/10/1805

20/12/1806

23/05/1807

23/12/1809

16/06/1810

22/12/1810

5

Dalschaert V.

01/10/1812

27/06/1815

23/12/1815

23/12/1815

08/06/1816

31/05/1817

5

Danssaert J.J.

01/10/1818

08/11/1821

08/11/1821

09/11/1821

-

04/12/1823

5

De Backer C.

01/10/1810

19/05/1811

13/03/1813

13/03/1813

12/06/1813

26/03/1814

4

De Clercq C.R.

29/11/1808

18/12/1809

16/06/1810

21/12/1811

14/03/1812

23/05/1812

4

De Clercq J.

17/10/1803

09/03/1803

08/06/1805

23/05/1807

19/12/1807

11/06/1808

5

De Graeve D.A.

01/09/1801

04/06/1803

-

-