Sluikpers. Antwerpen, 1940-1944. (Gert De Prins)

 

home lijst scripties inhoud vorige volgende  

 

Gebruikte afkortingen

 

 

Bronnen

 

Uitgegeven bronnen

 

1. Universiteitsbibliotheek Gent

 

BIB MON Belgisch Staatsblad

271-272 27 - 28 september 1948

175 24 juni 1949

176 25 juni 1949

21 21 januari 1950

181 30 juni 1950

190-191 9 - 10 juli 1951

251 7 september 1952

119 29 april 1954

188 6 juli 1956

 

BIB. J. 00480/1 Volk en Staat. 16 augustus 1940 en 29 januari 1942.

 

2. Studiecentrum voor Oorlog en Hedendaagse Maatschappij (SOMA)

 

BC R 445 De Sluikpers. Officieel orgaan van de Nationale Unie van de Sluikpers. Brussel, 1943 - 1963, nrs. 1, 3 - 9, 11, 13, 15 - 17.

 

BA 22 902 Traductions des Lageberichte du Commandant Militaire en Belgique et dans le Nord de la France - Chef d’Administration Militaire.
1 - 30. Bruxelles, juin 1940 - juillet 1944, 2 vol.

 

3. Stadsbibliotheek Antwerpen

 

E 96077 De Vrijdenker. Orgaan van “De Solidairen”. Weekblad voor alle lieden. 12 maart 1939 tot 12 mei 1940, nrs. 326 - 387.

 

B 256719 / 803 De sinjoor. Periodiek blad voor Antwerpen en omliggende, 1940.

 

B 256719 / 767 De sinjoor. Tweemaandelijksch blad der Katholieke Grondwettelijke Vereeniging van het Arrondissement Antwerpen, 1939.

 

 

Onuitgegeven bronnen

 

1. Ministerie Volksgezondheid

 

1.1. Nieuwe krantjes

 

Bij het doornemen van de dossiers beschreven onder 1.2 werden een aanzienlijk aantal originelen van sluikbladen gevonden. Ze worden uitgebreid beschreven in xxx, pp. Xxx.

 

1.2. Dienst Oorlogsslachtoffers

 

NEFORS (P.). Inventaris van het archief van de Dienst voor de Oorlogsslachtoffers. Brussel, 1997, 576 p.

 

Op de Dienst Oorlogsslachtoffers worden de dossiers bewaard die opgemaakt werden voor elke persoon die de toelating vroeg tot één van de statuten van nationale erkentelijkheid. Voor deze studie werden de dossiers geraadpleegd van de statuten ‘Weerstander door de Sluikpers’ (in onderstaande tabel weergegeven in de kolom ‘SP’), ‘Dienst Documentatie en Onderzoekingen’ (‘DDO’), ‘Politiek Gevangene’ (‘PG’) en ‘Burgerlijke Weerstand’ (‘BW’).

 

In onderstaande tabel worden de namen weergegeven van personen van wie dossiers werden opgevraagd. Het cijfer ‘1’ in de kolommen SP, DDO, PG of BW wijst op een gezien dossier. Het cijfer ‘0’ verwijst naar een opgevraagd maar onbestaand dossier.

 

Van deze personen wordt hier telkens naam en voornaam gegeven. Waar de voornaam alleen onvoldoende was of kon leiden tot verwarring, werden tussen haakjes ook de volledige voornamen toegevoegd. Ook geboortedatum en geboorteplaats worden bijgevoegd, voor zover deze bekend zijn.

 

Naam

SP

DDO

PG

BW

ACHTEN Désiré (16.02.1910, Antwerpen)

1

 

 

 

AERTS Margaretha (09.08.1904, Antwerpen)

1

0

 

 

AGHTEN Jozefine (18.10.1910, Antwerpen)

0

1

 

 

ALBERS Theodore (21.06.1920, Berchem)

0

1

 

 

ALEXANDRE Marcel (12.05.1904, Paliseul)

1

 

 

 

ALPAERTS Jan (Jean Joseph) (01.06.1894, Tubize)

1

1

1

1

ALPAERTS Jean (16.10.1925, Antwerpen)

1

1

1

1

AMANTS Alois (21.08.1911, Alleur)

1

 

 

 

ANTHONISSEN Jozef (13.07.1907, Brecht)

1

 

 

 

AUGUSTUS Gilberte (19.08.1925, )

 

0

 

 

BAL Victor (31.10.1904, Antwerpen)

1

 

 

 

BATTA Jean (27.05.1894, Marcinelle)

1

 

 

 

BAUWENS Joseph (17.09.1901, )

0

 

 

 

BELLEMANS Edgard (14.01.1925, Antwerpen)

1

 

 

 

BELLENS Maria (03.02.1898, Antwerpen)

0

1

 

 

BEUCKELEERS John (10.01.1887, Antwerpen)

1

1

 

 

BEUMER Gerrit (24.07.1888, Utrecht)

0

1

 

 

BINDERS Eduardus (26.11.1882, Antwerpen)

1

 

 

 

BIRGEL Eugene (10.02.1909, Antwerpen)

1

 

 

 

BLANCHE Armand (11.08.1913, Roux)

1

 

 

 

BLOCK Georges (18.07.1906, Gentbrugge)

1

 

 

 

BLOCKHUYSEN Julius (14.10.1912, Antwerpen)

1

 

 

 

BLOMME Albert (18.11.1904, Antwerpen)

1

 

 

 

BOFFEJON Hector (03.03.1901, Antwerpen)

1

 

 

 

BOGAERTS Matheus (16.10.1897, Antwerpen)

0

1

 

 

BOLSEE Germaine (16.06.1896, Antwerpen)

1

 

 

 

BONTE Omer (21.06.1904, Boechout)

0

0

 

 

BOONE Domien (18.07.1898, Antwerpen)

1

 

 

 

BORREMANS Louis (21.09.1899, Antwerpen)

1

 

 

 

BOSSCHAERTS Armand (26.07.1916, Berchem)

1

 

 

 

BOTTU René (30.06.1914, Tienen)

1

 

 

 

BOUCKAERT Julien (01.11.1908, St.-Andries)

1

 

 

 

BOUMANS Leon (05.10.1899, Antwerpen)

1

1

1

 

BOUSSEMAERE Paul (, )

0

 

 

 

BOUSSERY Germaine (22.11.1911, Antwerpen)

1

 

1

 

BOUSSERY Jaak (23.03.1888, Antwerpen)

 

1

1

 

BROECKHOVE Robert (26.07.1903, Gent)

1

 

 

 

BROECKHOVE Roland (, )

 

0

 

 

BRUGLEMANS Clarice (16.09.1911, Rosendaal NL)

1

 

 

 

BUYSAERT Carlo (03.12.1908, Antwerpen)

1

1

1

 

CAELENS Jan (31.12.1900, Antwerpen)

1

 

 

 

CALEWAERT Willy (26.10.1916, Antwerpen)

0

 

 

 

CALLOT Blanche (21.08.1897, Borgerhout)

0

0

 

 

CAMERLINCKX Frans (04.03.1900, Rosario)

1

1

 

1

CAROLUS Gaston (10.02.1912, Borgerhout)

1

1

1

 

CASSIERS Ward (27.03.1912, Antwerpen)

1

 

 

 

CERNY Jaromir (11.04.1901, Jaromir-Tjechië)

0

1

 

1

CEULEMANS Leon (20.11.1915, Deurne)

1

1

 

 

CEUPPENS Clement (02.09.1920, Antwerpen)

1

1

 

1

CHAMPY Jean (31.01.1896, Antwerpen)

1

 

 

 

CHRISTIAENS Alexander (31.08.1920, Antwerpen)

1

 

 

 

CLAES Valeria (22.08.1898, Borgerhout)

1

1

 

 

CLAESEN Fernand (16.05.1895, Luik)

1

 

 

 

CLOOS Fransiscus (03.04.1895, Antwerpen)

1

 

 

 

COLSON Eugene (07.02.1913, )

0

 

 

 

COOLS Maria (06.05.1888, Antwerpen)

0

1

 

 

COOMANS Theresia (01.06.1892, )

0

1

 

 

CORBET Guillaume (21.08.1894, Antwerpen)

1

 

 

 

CORNELISSENS Hector (13.01.1901, Borgerhout)

1

 

 

 

COX Charles (13.01.1899, Kessel-Loo)

1

 

 

 

CRAEYBECKX Lode (François Fernand Louis) (24.11.1897, Antwerpen)

0

 

 

 

CRAHAY Edmond (21.12.1915, Fulham UK)

0

 

 

 

CRAHAY Jean (10.07.1901, Antwerpen)

1

 

 

 

CRETEN Cornelius (10.06.1906, Ekeren)

1

 

 

 

CRUTZEN Charles (Chrétienne Jean Gerard Charles) (29.08.1900, Aubel-Luik)

1

1

1

 

CRUTZEN Victor (Louis Pierre Gerard Victor) (24.03.1904, Antwerpen)

1

1

1

1

DAELEMANS Marcel (04.02.1901, Antwerpen)

1

 

 

 

DAMAN Alfred (02.09.1888, Hamme)

0

1

 

 

DANEELS Leopold (15.12.1901, St.-Joost-ten-Node)

1

1

1

 

DANKOWICZ Herman (02.04.1882, Bochnia PL)

1

 

 

 

D'ANS Julien (03.12.1911, Borgerhout)

1

 

 

 

DE BEER Jos (15.07.1887, Wetteren)

1

 

 

 

DE BELDER Anne (02.08.1887, Burcht)

1

 

 

 

DE BOLLE Joseph (14.12.1909, Antwerpen)

0

1

 

 

DE BRAUWERE Isidoor (20.11.1912, Antwerpen)

1

 

 

 

DE BRUYN Denise (06.07.1925, St.-Niklaas)

1

 

 

 

DE BRUYN René (16.12.1908, Berchem)

1

 

 

 

DE CLERCK Julien (23.06.1918, Herent)

1

 

 

 

DE COSTER Pieter (28.12.1884, )

0

 

 

 

DE CROM Georges (04.05.1908, Antwerpen)

1

 

 

 

DE CUYPER Julius (23.01.1897, Antwerpen)

0

1

 

 

DE DEKEN Arnoldus (03.08.1889, Antwerpen)

1

 

 

 

DE DEKEN Frans (17.09.1896, Antwerpen)

0

 

 

 

DE DEKEN Jozef (Joannes Fransiscus Josephus Melania) (01.09.1895, Antwerpen)

1

1

1

 

DE GHOUY Marcel (21.10.1912, )

1

 

 

 

DE GRAEVE Fernand (23.05.1909, St.-Kruis)

1

 

 

 

DE GREEF Gustave (26.11.1909, Antwerpen)

1

0

1

 

DE GROODT Jacques (24.03.1925, Antwerpen)

1

 

 

 

DE GROOT Joanna (29.08.1918, Rotterdam NL)

0

1

 

 

DE HASQUE Maurice (31.05.1888, Antwerpen)

1

 

 

 

DE HEMPTINNE Philippe (12.01.1895, Gent)

 

1

1

 

DE HERDT René (27.08.1919, )

0

 

 

 

DE HONDT Fransiscus (19.03.1914, Hemiksem)

1

 

 

 

DE MEULDER Jeanne (30.01.1921, Antwerpen)

1

 

 

 

DE MOND Felicien (12.12.1925, Antwerpen)

0

 

 

 

DE RENTY John (22.05.1900, Borgerhout)

0

 

 

 

DE VRIES David (20.12.1912, Antwerpen)

1

1

1

1

DE VRIES Wouter (19.08.1907, Alsum)

0

1

 

 

DEBROUX Georges (01.09.1911, Antwerpen)

0

 

 

 

DEFAU Georges (05.09.1897, Etterbeek)

1

1

 

 

DEGRÈVE Arthur (31.07.1912, Mechelen)

1

1

1

 

DELAVA François (18.02.1903, Borgerhout)

1

 

 

 

DELAVA Gustave (21.10.1926, Borgerhout)

1

 

 

 

DELOOF Germain (31.01.1911, Brugge)

0

 

 

 

DELVAUX Firmin (18.10.1910, Antwerpen)

0

1

 

 

DEMARBAIX Edward (25.08.1908, Ath)

 

1

 

 

DEMOLIE Simon (11.11.1921, Wilrijk)

1

1

 

 

DENBROEDER Frans (08.08.1897, Antwerpen)

1

1

 

 

DEQUEECKER Maurice (27.05.1905, Proven)

1

1

 

 

DERHO Antoine (26.01.1908, Antwerpen)

0

 

 

 

D'HOOGE Achiel (07.10.1891, Overmere)

1

1

 

 

DOLPHYN Victor (24.11.1909, Diest)

0

0

 

 

DOMS Ferdinandus (02.08.1915, Brasschaat)

1

 

 

 

DULFENEERS Pieter (11.04.1922, Antwerpen)

 

1

 

 

EEKELERS Willem (02.09.1883, Berg)

0

 

 

 

ENGELEN Antoon (04.03.1905, Antwerpen)

1

 

 

 

ENGELS Maxim (23.12.1915, Fort Maudoc UK)

 

1

 

 

ERNST Hendrik (24.02.1899, Leuven)

0

 

 

 

EYCKENS Elbert (09.09.1915, Baarle Hertog)

0

 

 

 

FANIEL Antoon (31.07.1894, Antwerpen)

0

1

 

 

FAUCOMPRET Constant (29.05.1925, Hoboken)

 

1

1

 

FISCHER Joachim (28.08.1892, Lipnik PL)

1

 

 

 

FLAM Leopold (16.03.1912, Antwerpen)

1

1

1

 

FRANCART Aimé (04.01.1899, Antwerpen)

1

 

 

 

FRENCKEN Henri (Antoine Henri) (29.11.1903, Bree)

 

1

1

 

FRENCKEN Jean (Jan Maria Herman)

(10.03.1907, Bree)

1

1

 

1

FRENSSEN Leo (Leonard Hubert) (09.07.1880, Maaseik)

0

 

 

 

FREY Sylvain (03.06.1923, Antwerpen)

1

 

 

 

FREYNE Gaston (29.03.1900, Anderlecht)

1

 

 

 

FRIEDBERG Judel (14.06.1895, Libau)

0

1

1

 

GALLIAERT Carolina (17.11.1893, Borgerhout)

1

1

1

 

GALLIAERT Ludovicus (26.02.1900, Borgerhout)

0

0

 

 

GAMBLIN Pieter (02.07.1907, Antwerpen)

0

0

 

 

GARCIA Frans (09.01.1901, Antwerpen)

1

1

 

 

GERRITSEN Antoon

(29.01.1881, Nieuw-Lekkerland NL)

0

0

1

 

GERRITSEN Johan (05.07.1919, Antwerpen)

0

1

1

 

GILLIS Remy (15.01.1909, Antwerpen)

1

1

1

 

GOUDEKET Benjamin (09.07.1903, Antwerpen)

1

 

 

 

GREWEL Valentina (27.09.1895, Antwerpen)

 

1

 

1

GROBET Joseph (09.06.1885, Stembert)

1

 

 

 

GUILLAUME Emile (11.02.1896, Morhet)

0

 

 

 

GUILLAUME Hippolytus (08.05.1892, Antwerpen)

 

0

 

 

GUILLAUME Jos (Karel Jozef) (08.05.1892, Antwerpen)

1

0

 

 

GUILLAUME Marcel (20.04.1926, Antwerpen)

1

1

1

 

HAESEVOETS Ferdinand (31.08.1900, Leuven)

1

1

 

 

HAZEN Hendrik (08.02.1920, Antwerpen)

1

 

 

 

HENEN Georges (06.12.1896, Namen)

 

0

 

 

HERINCX Achilles (23.12.1903, Antwerpen)

1

1

 

 

HERMANS Fransiscus (28.06.1918, Brasschaat)

1

 

 

 

HERMANS René (11.03.1923, Merksem)

 

1

 

 

HEYMANS Gustave ('Kamiel') (21.12.1908, Antwerpen)

 

1

1

 

HEYMBEECKX Alfons (, )

 

0

 

 

HEYMBEECKX Karel (, )

 

0

 

 

HEYNEN Corneel (04.06.1888, Merksem)

1

1

 

1

HEYRMAN Lodewijk (25.02.1920, Antwerpen)

1

 

 

 

HOFKENS Elisa (20.10.1917, Antwerpen)

0

 

 

 

HOUSMANS Paul (07.04.1888, Oostende)

0

 

 

 

HUYSMANS Camille (26.05.1871, Bilzen)

0

 

 

 

JACOBS Petrus (26.12.1893, Baasrode)

1

 

 

 

JACOBS Piet (Pieter Leonard Maria)

(20.04.1915, Antwerpen)

0

1

1

1

JANSSENS Emilius (04.09.1894, Antwerpen)

1

 

 

 

JANSSENS John (Joannes Ludovicus)

(06.02.1879, Antwerpen)

0

 

 

 

JANSSENS Paul (11.07.1922, Antwerpen)

1

 

 

 

JESPERS Ludo (19.06.1901, )

0

 

 

 

JUNES Frans (22.05.1893, Borgerhout)

1

1

 

 

KERMANS Herman (07.08.1901, Antwerpen)

1

 

 

 

KIEBOOMS Louis (05.01.1903, Wilrijk)

 

1

1

 

KIEKENS Robert (01.05.1909, Antwerpen)

1

 

 

 

KIRSTEIN Elsa (18.05.1914, Antwerpen)

1

1

 

 

KLEINOD Antoon (10.04.1903, Antwerpen)

1

1

1

 

KNAEPS Jan (18.06.1894, Antwerpen)

1

1

1

 

KONINCKX Willy (27.08.1900, Antwerpen)

1

 

 

 

LA ROCHE Robert (23.01.1923, Antwerpen)

 

1

1

 

LAENENS Alexander (08.02.1880, Antwerpen)

1

 

 

 

LAENENS Karel (23.02.1920, Antwerpen)

1

 

 

 

LECOSSE Léon (29.08.1891, Luik)

0

1

1

 

LENAERTS Rik (Petrus Hendrikus)

(20.11.1903, Antwerpen)

1

1

1

 

LEWEDOW Ludovicus (27.01.1890, Antwerpen)

 

1

 

 

L'HERMITTE Jacques (10.05.1918, Rouen FR)

1

 

 

 

LOMMAERT Leon (25.03.1921, Antwerpen)

1

 

 

 

LOUETTE Marcel (24.02.1907, Antwerpen)

1

1

1

 

LUYTEN Maria (28.05.1916, Bergen op Zoom)

0

1

 

 

LUYTEN Wim (Willem Jaak) (10.01.1913, Antwerpen)

1

1

 

 

MAJOR Louis (20.12.1902, Oostende)

1

 

 

 

MALFAISON Alberic (16.09.1890, Ledeberg)

1

 

 

 

MALFAIT Constant (09.03.1902, Antwerpen)

 

1

1

 

MANDEL Ernest (15.04.1923)

0

 

 

 

MANDEL Henri (Henri / Henoch) (12.05.1896, )

1

 

 

 

MARISCHAL Theofielis (04.01.1904, Antwerpen)

1

 

 

 

MATTHIJSSENS Jos (18.07.1915, Antwerpen)

1

 

 

 

MAUDOUX Cornelius (09.01.1887, Antwerpen)

1

 

 

 

MENGAL Theodoor (20.12.1898, Mechelen)

1

 

 

 

MICHIELS Maria (06.05.1923, Antwerpen)

1

 

 

 

MICHIELSEN Leo (23.07.1911, Kapellen)

0

1

1

 

MILIO René (18.01.1903, Antwerpen)

1

 

 

 

MOLTER Adolf (14.05.1896, Antwerpen)

 

1

 

1

MOMBAERTS Paul (15.10.1910, Leuven)

0

 

 

 

MORRIENS Frans (21.03.1901, Antwerpen)

0

 

 

 

MORTELMANS Hugo (21.01.1914, Antwerpen)

1

1

1

 

NAHON Vital (13.10.1914, Rotterdam NL)

1

1

1

 

NOLLET François (19.02.1928, Antwerpen)

0

 

 

 

NOLLET Joseph (02.12.1902, Antwerpen)

1

 

 

 

OBOURDIN Corneel (06.09.1908, Antwerpen)

1

1

1

 

OUDENS Hubert (22.09.1893, Antwerpen)

1

 

 

 

PARDON Palmyre (13.08.1894, Leuven)

1

1

 

 

PAUWELS August (25.01.1898, Antwerpen)

1

 

 

 

PEETERS Jan (Joannes Eugenius)

(24.12.1903, Antwerpen)

1

1

 

 

PEETERS Joannes (11.12.1892, )

0

 

 

 

PEETERS Pieter (05.11.1920, Antwerpen)

1

 

 

 

PEETERS Walter (11.06.1915, Berchem)

0

1

1

 

PELEMANS Constant (04.11.1899, Antwerpen)

1

 

 

 

PETS Mathilda (19.09.1912, Dendermonde)

1

1

 

 

PIGHINI Louis (01.05.1884, Parijs FR)

1

1

 

 

PILAET Pierre (11.05.1908, Merksem)

1

 

 

 

PLUYM Jaak (07.08.1920, Antwerpen)

1

 

 

 

POLK Louis (28.10.1902, Antwerpen)

1

 

 

 

PRUES Maurice (13.07.1899, Antwerpen)

1

 

 

 

RAEYMAEKERS Guilielmus (04.07.1886, Merksem)

1

 

 

 

RAHIER Fernand (27.01.1906, Ekeren)

1

 

 

 

REINTJENS Louis (06.05.1901, Antwerpen)

1

1

1

 

RELECOM Xavier (06.06.1900, Antwerpen)

1

 

 

 

REUSENS Guilielmus (10.04.1893, Antwerpen)

1

 

 

 

RIQUIER Fernand (Henry Fernand Modest)

(21.03.1906, St.-Gillis)

1

1

 

 

ROELS Rudolf (08.02.1902, Brugge)

1

 

 

 

ROMEO Alexander (18.11.1903, Berchem)

1

 

 

 

ROOMS Felix (12.06.1897, )

0

1

 

 

ROOSEMEYERS Leopold (10.05.1916, Antwerpen)

0

1

 

 

RUDELSHEIM Albert (02.02.1907, Antwerpen)

1

 

 

 

S' JONGERS Louis (25.02.1912, Antwerpen)

1

 

 

 

SASSE Eric (25.09.1885, Antwerpen)

0

 

 

 

SASSE Jean (22.06.1916, Hopton UK)

0

 

 

 

SEGERS Arnold (13.08.1893, Antwerpen)

1

1

 

 

SLAGMOLEN Joannes (21.06.1907, Antwerpen)

1

1

 

 

SLEECKX Louis (12.07.1912, Borgerhout)

1

 

 

 

SMITS Maria (01.03.1880, )

 

1

 

 

SNOECKX Frans (14.08.1907, Antwerpen)

 

1

1

 

SNOECKX Joannes (02.06.1906, Turnhout)

1

 

 

 

SOMERS Ludovic (20.04.1910, Antwerpen)

0

1

1

 

SPIEGEL Mojzes (01.09.1898, Krakau PL)

1

 

 

 

SPINEUX Charles (22.10.1903, Hollogne)

 

 

1

 

STAS Octaaf (18.03.1912, Antwerpen)

1

 

 

 

STERN Frederika (09.01.1906, Borgerhout)

 

1

 

1

STOCKMANS Jan (07.03.1907, Antwerpen)

1

 

 

 

SUY Jan (Jozef Jan Andreas) (18.11.1903, Temse)

1

1

1

1

SUY Joseph (17.02.1905, Temse)

1

 

1

 

SYMOENS Desire (30.05.1923, Hoboken)

0

1

 

 

SYMOENS Frederik (30.06.1898)

0

1

 

 

THIELEMANS François (05.07.1911, Antwerpen)

0

 

 

 

THIJS Victor (Cornelius Victor) (08.02.1907, Berchem)

1

 

 

 

THUYS Alfons (02.06.1889, Borgerhout)

1

1

 

 

THUYS Philomena (28.12.1920, Antwerpen)

1

1

 

 

TYCK Frans (14.10.1894, Antwerpen)

1

 

 

 

TYCK Jan (15.05.1914, Antwerpen)

1

1

1

 

VAN ACKER Emiel (04.09.1914, Roux FR)

1

 

 

 

VAN AERSCHOT Rik (Henri) (10.05.1906, Antwerpen)

1

 

 

 

VAN BELLE Karel (Charles Antoine)

(29.09.1881, Tilleur)

1

 

 

 

VAN CANT Willy (05.04.1924, Antwerpen)

 

1

 

 

VAN DE KERKHOVE Antoine (04.05.1904, )

0

 

 

 

VAN DEN BERGH Felix (27.01.1905, Borgerhout)

0

 

 

 

VAN DEN BERGH Hugo (08.08.1925, Antwerpen)

 

1

 

 

VAN DEN BERGH Ivo (12.10.1899, )

1

 

 

 

VAN DEN BERGH Pierre (05.03.1909, Antwerpen)

1

1

 

 

VAN DEN BOS Gaston (01.12.1923, Diest)

1

 

 

 

VAN DEN BRIL Leon (14.07.1909, Berchem)

1

1

1

 

VAN DEN BROECK Henricus (13.07.1910, Gestel NL)

1

 

 

 

VAN DEN BROECK Maria (25.02.1908, Turnhout)

0

 

 

 

VAN DEN EYNDE Frans (20.07.1902, Mechelen)

1

 

 

 

VAN DER AA Leon (Frans Leonard)

(19.02.1891, Schelle)

1

 

 

 

VAN DER HELST Jozef (05.10.1899, Antwerpen)

0

 

 

 

VAN DER PLUYEN Georgette (27.07.1924, )

 

1

 

 

VAN DER VAET Hippolytus (06.12.1900, Borgerhout)

1

1

 

 

VAN DER VEURST Frans (03.10.1903, Aalst)

1

 

 

 

VAN ECHELPOEL Jan (06.04.1902, )

1

 

 

 

VAN EENAEME Maria (31.08.1904, Wetteren)

 

0

 

 

VAN EXTERGHEM Jef (Leonard Joseph)

(18.02.1898, Dendermonde)

1

 

 

 

VAN EYNDE Jos (Theophilus Georgius)

(04.01.1907, Berchem)

1

 

 

 

VAN EYNDONCK Eduardus (10.07.1888, Berchem)

1

1

 

 

VAN GAEVER Willem (09.12.1895, Antwerpen)

0

1

1

 

VAN GEFFEN John (12.09.1885, Antwerpen)

1

1

 

1

VAN GELDER François (11.10.1899, Borgerhout)

1

 

 

 

VAN GORP Karel (05.05.1900, Antwerpen)

1

 

 

 

VAN HASSEL Charles (10.07.1907, Antwerpen)

1

1

1

 

VAN HEE Richard (07.03.1909, Bissegem)

1

 

 

 

VAN HEMELRIJCK Jeanne (Johanna)

(03.08.1885, Antwerpen)

0

1

1

 

VAN HOORICK Bert (Albert Alfred) (31.01.1915, Aalst)

1

1

1

 

VAN KERCKVOORDE Albert (26.06.1911, Mariakerke)

1

 

 

 

VAN KERKHOVEN Bert (Albertus)

(04.03.1906, Antwerpen)

1

 

 

 

VAN LAAR Josephus (21.09.1892, Antwerpen)

1

 

 

 

VAN LOO Irma (Josephina Irma)

(25.04.1904, Zoerle-Parwijs)

1

1

 

 

VAN LOOY Fransiscus (10.04.1904, Antwerpen)

1

 

 

 

VAN MOERKERKE Gerard (18.09.1912, Malela Congo)

1

 

 

 

VAN MOL Alfons (06.09.1900, Berchem)

0

0

 

 

VAN NOTEN Frans (26.11.1894, Antwerpen)

 

1

 

 

VAN OFFELEN Jacques (18.10.1916, Isleworth UK)

1

 

 

 

VAN OVERLOOP Emma (11.03.1904, Antwerpen)

0

1

1

 

VAN OVERSTRAETEN War (Edouard)

(08.01.1891, Wetteren)

0

 

 

 

VAN POUCKE Arthur (28.08.1919, Antwerpen)

 

 

1

 

VAN PRAAG Roger (06.02.1906, Den Haag NL)

1

 

 

 

VAN PUT Guillaume (25.12.1924, Kessel-Loo)

0

1

 

 

VAN PUYVELDE Louis (07.09.1901, Antwerpen)

0

 

 

 

VAN RENSENBERG Albert (26.11.1901, Antwerpen)

1

 

 

 

VAN RIJMENANT Joanna (22.09.1905, Lier)

0

1

 

 

VAN TICHELEN Joseph (22.05.1900, Antwerpen)

1

 

 

 

VAN WASSENHOVE Alfons (Eduard Alfons) (08.12.1891, Antwerpen)

1

 

 

 

VAN WEERT Cyriel (12.07.1922, )

0

 

 

 

VAN WEERT Louis (20.10.1906, Borgerhout)

1

 

 

 

VAN WESEMAEL Alice (11.04.1893, Antwerpen)

0

 

 

 

VAN WESENBEECK Maria (03.04.1913, Antwerpen)

 

1

1

 

VANDE CRUYS Joanna (17.08.1906, Antwerpen)

1

 

 

 

VANDECASTEELE Victor (15.07.1893, Oostende)

1

 

1

1

VANDERLEENEN Albert (02.06.1901, Halle)

1

 

 

 

VANNITSEN Christina (27.12.1884, )

0

 

 

 

VANTHIENEN Joseph (26.05.1896, Geel)

1

1

 

 

VEERMAN Jozef (23.05.1905, Antwerpen)

1

 

 

 

VENCKELEER Alphonsus (13.05.1892, Antwerpen)

 

1

1

 

VERELST Joannes (30.04.1903, Berlaar)

1

1

 

 

VERHAEGHE Jan (Gerardus Joannes Josephus) (04.09.1900, Antwerpen)

1

 

 

 

VERHEYEN Lodewijk (10.07.1915, Antwerpen)

0

1

1

 

VERMAESEN Maurits (24.05.1911, Antwerpen)

1

 

 

 

VERMERSCH Jerome (30.05.1903, Gent)

1

1

 

1

VERREYDT Henri (19.04.1914, Heverlee)

1

 

 

 

VERSTAPPEN Frans (28.07.1912, Deurne)

1

 

 

 

VERZWIJFEL Corneel (10.07.1899, Lier)

0

0

 

 

VINNIS Charlotta (17.10.1906, Borgerhout)

 

1

1

 

VOORBRAECK Désiré (Benedictus)

(03.11.1893, Antwerpen)

1

1

 

 

VOS Herman Gustaaf (30.03.1889, Antwerpen)

0

 

 

 

VRANCKEN Maurice (07.11.1899, Antwerpen)

0

 

 

 

VROUYR Tigrane (29.01.1917, Den Haag NL)

1

 

 

 

WAEGEMANS Carolus (10.05.1888, Zandvliet NL)

1

 

 

 

WAIBLINGER Willy (02.08.1910, Antwerpen)

1

1

1

1

WALCH Ernest (21.10.1916, Antwerpen)

0

 

 

 

WALLENDAEL Cornelius (01.06.1868, Wilmarsdonk)

0

0

 

 

WELLEKENS Petrus (21.03.1894, Antwerpen)

1

 

 

 

WENDEL Mathilda (13.06.1909, St.-Joos-ten-Node)

1

 

 

 

WIJNEN Jan Frans (20.04.1912, Antwerpen)

1

 

 

 

WOUTERS Alida (16.01.1894, Antwerpen)

 

1

 

 

ZAJDMANN Abraham (02.06.1903, Bendine Polen)

0

1

 

 

 

De Dienst Oorlogsslachtoffers bewaart naast de dossiers inzake de statuten van nationale erkentelijkheid ook uitgebreide documentatiebestanden. Deze zijn ontsloten door middel van steekkaarten. Volgende bestanden werden geraadpleegd:

 

R 497 Tr 245 217 240 questionnaires de tous les collaborateurs de”La Libre Belgique ressuscité”, Liège, établie fin 1945. Source: Mr. Bosmans, rue Ste. - Walburge, Liège.

 

R 522 Tr 249 552 Freies Deutschland.

 

R 605 Tr 17977 - Antwerpen. Gevangenregister I van 19.05.1940 tot 23.06.1942.

- Antwerpen. Gevangenregister II van 23.06.1942 tot 24.05.1943.

- Antwerpen. Gevangenregister III van 24.05.1943 tot 01.09.1944.

- Gevangenis van Antwerpen. Duitse afdeling. Repertorium IV van 05.05.1942 tot 29.08.1944.

- Antwerpen. Repertorium V van 12.03.1942 tot 30.08.1944.

- Anvers. Liste de 30 personnes décédées et qui ont été incarcérés à la Prison d’Anvers. Complément de la liste de décès du
Registre V.

- Prison d’Anvers. Extraits des Photocopies I - II - III du 19.05.1940 au 01.09.1944.

 

R 610 Tr 237367 Werken van Patriottische Verbondenheid, 2 mappen.

 

R 693 Tr 213323 en R 696 Tr 236771

Meldungen aus Belgien und Nordfrankreich, nrs. 4/43, 5/43, 7/43, 8/43, 11/43, 17/43.

 

Map 1204 Leo Lejeune, statistisch materiaal betreffende aantal burgerslachtoffers, gerangschikt per provincie.

 

Map 1501 Franstalige vlugschriften.

 

Map 2709 Wetgeving inzake statuten.

 

2. College van Procureurs - generaal: Dienst van de archieven - Incivisme

 

Gerechtelijk dossier Lagneau Alexandre Pierre, geboren te Maidu - Peck (19.11.1924), veroordeeld door het Militair gerechtshof op 10.02.1948.

 

3. Nationaal Museum van de Weerstand (Onafhankelijkheidsfront)

 

Persoonlijke dossiers ‘Weerstander door de Sluikpers’.

Naam

HARTMAN Louis (03.10.1914, )

VAN RIET Henri (14.01.1914, )

BLOCKHUYZEN Jules (14.10.1912, )

ROOVERS Laurent (17.03.1899, )

VAN RANST Frans (18.12.1908, )

BROECKHOVEN Robert (26.07.1903, )

VAN DAELE Karel (31.12.1914, )

 

 

4. Studie- en Documentatiecentrum voor Oorlog en Hedendaagse Maatschappij (SOMA)

 

4.1. Sluikbladen (Microfilm)

 

BG 38 België - Belgique (bannir ce qui divise).

BG 39 Belgë Vrij (strijdblad voor de herovering van ‘s lands vrijheid).

BG 70 Bulletijn van de Bond van Vaderlandsche ambtenaren.

BG 72 Bulletin de la ligue des fonctionnaires patriottiques.

BG 102 Le Clan d’Estin.

BG 143 De Eenheid (Orgaan der syndikale strijdkomites, federatie Antwerpen).

BG 224 L’Independant.

BG 227 Innerlijk Bulletin. Orgaan der Vlaamsche Kommunistische Partij.

BG 233 Inwendig Bulletijn van het Onafhankelijkheidsfront.

BG 252 Jong België.

BG 253 De Jonge Strijder.

BG 264 Klassenstrijd.

BG 265 De Klauwaard.

BG 295 La Libre Belgique (Antwerpsche Oorlogsuitgave).

BG 296 La Libre Belgique (nouvelle série de guerre, ed. de Province).

BG 310 LOMO.

BG 329 De Metaalbewerker.

BG 377 Le parachutiste.

BG 413 De Pionier.

BG 423 Le Precurseur.

BG 424 Pro Patria.

BG 461 Het Roode Hoekje.

BG 464 De Roode Vaan.

BG 478 De Socialist.

BG 501 Solidariteit.

BG 516 Steeds Vereenigd - Unis Toujours.

BG 518 De Stem der Vrouw.

BG 522 Strijd.

BG 523 Strijd (Belgische partizanen, prov. Antwerpen).

BG 548 De Tribune.

BG 549 Les Trois Drapeaux.

BG 622 De Voorlooper.

BG 644 Vrije en Vrank.

BG 645 Het Vrije Woord (groep ‘Vrank en Vrij’).

BG 646 Het Vrije Woord (orgaan van de Antwerpse federatie der VKP).

BG 647 Het Vrije Woord (verschijnt, tegen wil en dank…).

BG 652 De Vrijheid (voor vrijheid, vorst en vaderland).

BG 653 De Vrijheid.

BG 663 De Waarheid - La Vérité.

BG 671 De Werker (Socialistisch Strijdblad).

 

4.2. Archieven

 

4.2.1. GRMA [German Records Microfilmed at Alexandria]

 

T 501, MF rol 108 Item 75004 (frame 1 - 768): folder from the files of Ltdr. Feldpolizeidirektor b. Mil. Vefh. Belg. Nfr., containing bi - monthly reports with appendices for the period Oct 1940 - Apr 1943 of the GFP, dealing with espionage, underground activity, crimes, and other matters within the jurisdiction of the GFP.

Item 59030 (frame 769 - 883): folder from the files of Ltdr. Feldpolizeidirektor, containing file copies signed by Dr. Kletzke, Leitender Feldpolizeidirektor, of the monthly reports of the GFP for the period Apr/Jul 1944.

 

4.2.2. Archieven en documenten van officiële instellingen en organisaties

 

AA 310 Uiteenzetting der feiten Krijgsauditoraten Brussel inzake Sipo/SD Brussel (Straub e.a.), Luik inz. Sipo/SD Luik - Aarlen (Strauch e.a.), Bergen inz. Sipo/SD Charleroi (Muller e.a.) en Dinant, Antwerpen inz. Sipo/SD Antwerpen (Dirckx, Vandevelde, Veit, von Hören e.a.), 1948, 5 vol.

 

4.2.3. Archieven en documenten van en over Belgische instellingen en Belgen in Groot - Brittanië en in Frankrijk

 

AA 408 Nota’s over de evaluatie van de sluikpers door de Staatsveiligheid te Londen, 1943. Bevat een reactie van “Walter” (William Ugeux , directeur - generaal Inlichtingen en Actie van de Veiligheid van de Staat te Londen) op “La Presse Clandestine en Belgique” (Van de Perre), gedateerd 12.01.1943, 12 p.

 

4.2.4. Archieven en documenten van de Duitse bezettende overheid en civiele instellingen en betreffende de Wehrmacht

 

AA 468 bis. Brief van het Propagandaministerie aan het Reichssicherheitshauptamt over ‘feindliche Briefpropaganda’ vanuit Antwerpen, 23.10.1940, 1 p.

 

AA 529 Stukken van de Feldkommandantur 520 (Antwerpen) betreffende aanhoudingen, 1943, 1 farde.

 

AA 532 Stukken van de Feldkommandantur 675 (Antwerpen), 1940 - 1941,
1 farde.

 

AA 553 Rapporten van de Sipo - SD Belgien und Nordfrankreich (“Geheim. Der Beauftragte des Chefs der Sicherheitspolizei und des SD für den Bereich des Militärbefehlshabers in Belgien und Nordfrankreich, Brüssel. Meldungen aus Belgien und Nordfrankreich.”),
1943 - 1944, 15 rapporten.

 

AA 1619 Rapport RSHA Amt VII (weltanschauliche Forschung und Auswertung) (“Meldungen aus Belgien und Nordfrankreich”), januari 1943 - juli 1943, 11 microfiches.

[Originelen: Bundesarchiv Berlin R 58 F / 741]

 

4.2.5. Persoonsarchieven

 

GOTOVITCH (J.). en MARTIN (D.). Inventarissen 16. Dokumenten van Verzetslui = Papiers des Résistants. Bruxelles - Brussel, 1984, 65 p.

 

AA 601 / 1 / 33 Stukken betreffende de “Vriendenkring van de Weerstand van het Openbaar Middelbaar Onderwijs” (L.O.M.O.), 1947 - 1948. [André Alers]

 

AA 643 / 4 Documenten V. De Jean betreffende verzet Antwerpen, 1941 - 1945, 1 farde: De Regenboog - l’Arc en Ciel, 3 stukken. [V. De Jean]

 

AA 674 Documenten Gilbert D’Hooge betreffende sluikpers en vlugschriften, 1941 - 1988, 1 farde. [Gilbert D’Hooge]

 

AA 902 Documenten Jef Van der Helst betreffende havenarbeiders Antwerpen, 1942 - 1965 (Overwegend 1942 - 50), 7 p. [Jef Van der Helst]

 

AA 1016 Rapport d’activité, attestations relatifs à l’action de Antoon Frencken, de Ganshoren, dans le groupe L.O.M.O. (Leraarsbond Officieel Middelbaar Onderwijs), affilié au Front de l’Indépendance (1940 - 1944), 1944 - 1953, 1 farde. [Antoon Frencken]

 

4.2.6. Organisaties van algemeen nut, private verenigingen en Vaderlandslievende Verenigingen

 

De Nationale Unie van de Sluikpers werd opgericht als belangenbehartiger van wie een erkenning aanvroeg als ‘Weerstander door de Sluikpers’. In die hoedanigheid werd een grote hoeveelheid informatie verzameld, die later werd overgedragen aan het Algemeen Rijksarchief. Het Algemeen Rijksarchief schonk het op haar beurt in bewaring aan het SOMA. Het fonds is er raadpleegbaar onder de code AA 1056.

 

AA 1056 / 11. Documents concernant les commissions de contrôle: formation, lettres de candidature aux commissions, fonctionnement, nominations et correspondances.

 

30. Dossiers concernant les décisions des Commissions: reconnaissances à titre posthume, 3109 dossiers et 20 portefeuilles.

 

30 P. Amicale de la Libre Belgique Clandestine Peter Pan.

 

52. Martyrologue de la Presse clandestine: listes par province,
1 liasse.

 

93. Documents concernant de Witte Brigade et ”Steeds Vereenigd”, 1 dossier.

 

94. Liste des organes représentés au sein de l’Union Nationale de la Presse Clandestine, 1 dossier.

 

95. Fichier des responsables de clandestins, 1 enveloppe.

 

97. Dossiers préparatoires des historiques des journaux clandestins, 13 portefeuilles.

 

101. Documents divers, 1 dossier (bevat pamflet “Terreur!”).

 

102. Extraits de Presse - Hommage à la presse clandestine.

 

AA 1061 / 4 Martyrologue de la Libre Belgique: membres décédés, listes, fiches, correspondance, 1 portefeuille.

 

AA 1853 Ledenfichier van de Nationale Unie van de Sluikpers - Union Nationale de la Presse Clandestine, 1945 - 1950, 17 dozen.

 

 

4.3. Manuscripten

 

AB 186 JANSSEN (A. - E.). Parallèlle entre les deux occupations 1914 - 1918 et 1940 - 1944. Rapport, 1914 - 1944. s.l., 1945, 24 p.

 

AB 705 REINTJENS (L.). Historiek van den Weerstand tegen den bezetter vanaf 18 Mei 1940 tot bij de demobilisatie van den weerstand. Manuscript, 1946, 17 p.

 

AB 734 GEVERS (M.). Journal d’un bourgeois d’Anvers, 10.05.1940 - 31.12.1943, 4 vol.

 

AB 1655 COLSON (E.). Brief E. Colson aan de heer Kinsbergen betreffende reactie op het boek “Vergeten Strijders, 1940 - 1945”, gedateerd 29.05.1998, 21 p.

 

AB 2011 Organisation de l’occupation d’Anvers relatée par le commissaire spécial alleman (“Als Deutscher Stadtkommissar in Antwerpen. 1940 - 1941”): mémoires, 1939 - 1940, par Walter Delius. 02.07.1942, 156 p.

 

AB 2061 VAN DEN EYNDEN (V.). De niet - gehuldigde Flam ... (de ‘Antwerpse’ periode van L. Flam, 1912 - ca.1950, een voorlopige schets). Biografie, 1912 - 1950. 2000, 44 p.

 

 

4.5. Fonds Leo Lejeune

 

GOTOVITCH (J.). Inventaires 1. Fonds Leo Lejeune. Brussel, 1971, 94 p.

 

AA 756 / 4. Statuts de l’UNPC.

6. Adhésion du PC et du FI à l’UNPC, correspondance.

10. UNPC: projet divers.

11. Samenstelling Controlecommissies.

13. Enquête sur les résistants par la presse clandestine “victimes de la barbarie allemande”, relations d’activités par les familles et les responsables de mouvements.

16. Historiques des journaux clandestins. Histoire du journal, correspondance avec les auteurs, enquêtes, listes de collaborateurs, photos, renseignements divers, 216 dossiers:

20. België - Belgique

21. België Vrij (Lokeren en Dendermonde)

31. Bevrijding

37. Inwendig Bulletijn OF

38. Bulletijn van den bond der vaderlandsche ambtenaren

41. Churchill Gazette

46. Clarté

69. L’Espoir

71. Le Flambeau

76. FRONT

89. L’Insoumis (ontbreekt)

94. La Justice Libre

102. Libération

104. La Liberté Brussel-Nias

105. La Liberté FNR

106. Liberté (Doornik)

115. LOMO

146. Le Pilori (Aarlen)

147. Au Pilori (Jumet)

148. Le Pilori (Morlanwelz)

150. Le Precurseur

158. Résistance (Arlon)

159. La Résistance (Demany)

160. La Résistance (Doornik-Ath)

161. La Résistance (Marche en Famenne)

167. De Rode Vaan

176. Strijd

180. Les Trois Drapeaux

181. Uit Hoboken

190. La Vérité (Luik)

191. La Vérité (Doornik PCB)

203. Vrank en Vrij, Het Vrije Woord, Das Freie Wort

211. De Vrijschutter

29. Verworpen aanvragen.

39. Norbert Laude: historique du groupe UCL, université coloniale de Belgique, Anvers.

75. AS Sector Antwerpen, Groupe de choc, 1e cie., rapport sur l’activité du groupe au temps de l’occupation et jusqu’à l’evacuation du terrritoire national. Ledenlijst.

102. Krantenknipsels.

227. Ecrivains résistants.

228. Ecrivains morts.

260. Fernand Rahier.

265. Jef Van Extergem.

399. Pamfletten.

402. Verslag van 21.07.41, in verband met beschimping leden Vrijwillige Arbeidsdienst.

429. Tracts clandestins.

458. Pamflet in verband met 21.07.41 Antwerpen, zwarte lijst.

466. Papillons illustrées.

523. “Vlamingen, wat te doen?”.

558. Samenzwering.

 

 

5. Archief en Museum van de Socialistische Arbeidersbeweging - Instituut voor Sociale Geschiedenis (Amsab - ISG)

 

CREVE (P.). Overzicht van de archieven en collecties van AMSAB. Gent, 1996, 141 p.

 

Bij het Amsab - ISG te Gent werd de biografische documentatie opgevraagd van de personen uit volgende lijst. Het cijfer ‘1’ in de kolom ‘Gezien’ duidt op een dossier dat kon worden doorgenomen. Het cijfer ‘0’ wijst op een onbestaand dossier.

 

Naam

Gezien

COENEN Felix (, )

1

COLSON Eugene (07.02.1913)

0

CRAHAY Edmond (21.12.1915, Fulham UK)

0

EMMERIK Samuel (27.11.1894, Amsterdam NL)

1

LUYS Jan (, )

1

MICHIELSEN Leo (23.07.1911, Kapellen)

1

MORRIENS Frans (21.03.1901, Antwerpen)

1

MURAT Theofiel (, )

0

NAHON Vital (13.10.1914, Rotterdam NL)

1

REINTJENS Louis (06.05.1901, Antwerpen)

1

SLEECKX Louis (12.07.1912, Borgerhout)

0

SOEP Abraham (27.07.1874, Antwerpen)

1

SUY Joseph (17.02.1905, Temse)

1

TYCK Jan (15.05.1914, Antwerpen)

1

VAN ACKER Emiel (04.09.1914, Roux FR)

0

VAN DEN BERGH Felix (27.01.1905, Borgerhout)

1

VAN DER HELST Jozef (05.10.1899, Antwerpen)

1

VAN MOERKERKE Gerard (18.09.1912, Malela Congo)

1

 

 

Coenen Felix, Emmerik Samuel, Michielsen Leo, Morriëns Frans, Nahon Vital, Reintjens Louis, Reintjens Louis, Soep Abraham, Suy Jozef, Tyck Jan, Luys Jan, Van den Bergh Felix, Van der Helst Jozef, Van Moerkerke Gerard.

Van de volgende personen werd geen documentatie teruggevonden: Colson Eugene, Crahay Edmond, Murat Theofiel, Sleeckx Louis, Van Acker Emiel.

 

 

6. Stadsbibliotheek Antwerpen (SBA)

 

K 118855 Clandestiene tijdschriften van Wereldoorlog II, 1940 - 1945, tijdens de Duitse bezetting.

 

 

7. Stadsbibliotheek Gent (SBG)

 

GE 6596827 Documentatiemap Louis Major.

 

 

8. Witte Brigade / Fidelio (WB/F)

 

LAPLASSE (J.). Inventarissen van de archieven van de gewapende verzetsgroepen Witte Brigade (Fidelio), de vzw Witte Brigade (Fidelio), de PVBA Home Marcel Louette en het persoonlijk archief Marcel Louette. Antwerpen, 2001, 114 p.

 

106 Na de oorlog worden voor eerstkomende verkiezingen leden geboden zich te onthouden van het vermengen van politiek en WB/F.

 

377 Verslag over het aandeel van de Deurnse politie in de weerstand, 2 p.

 

381 Lijst van gearresteerde politieagenten in Deurne, opgemaakt op 15.01.1944 door commissaris Henderickx.

 

801 Verklaring Van De Velde Frans Louis, Eethuisstraat 98, Merksem: Mme. De Greef - Boussery, Creten en De Graef Dominique, medewerkers aan België Vrij.

 

802 Verslag van vergadering betreffende ontstaan sluikpers, 1946.

 

5629 Briefwisseling tussen Victor Crutzen en Marcel Louette, 1945 - 1946.

 

5631 Statuut weerstand door de sluikpers, Rik Lenaerts.

 

5632 Statuut weerstand door de sluikpers, Wim Luyten.

 

5633 Statuut weerstand door de sluikpers, Henri Voet.

 

5634 Statuut weerstand door de sluikpers, Maria Wyninckx, wed. Lenaerts.

 

 

9. Heemkundige Kring Wilrica

 

Dossier Wereldoorlog II

 

 

Geraadpleegde archiefinstellingen

 

Amsab - Instituut voor Sociale Geschiedenis

Bagattenstraat 174

9000 Gent

 

Amsab - Centrum Antwerpen

Lamorinièrestraat 233

2018 Antwerpen

 

Dienst Oorlogsslachtoffers

Luchtscheepvaartsquare 31

1070 Brussel

 

Koninklijk Museum van het Leger en de Krijgsgeschiedenis

Documentatiecentrum

Jubelpark 3

1000 Brussel

 

Nationaal Museum van de Weerstand (Onafhankelijkheidsfront)

Van Lintstraat 14

1070 Brussel

 

Studie- en Documentatiecentrum Oorlog en Hedendaagse Maatschappij

Luchtvaartsquare 29

1070 Brussel

 

Witte Brigade / Fidelio

Lange Nieuwstraat 30

2000 Antwerpen

 

 

Bibliografie

 

 

 

Index van Persoonsnamen

 

A

Achten Désiré (16.02.1910, Antwerpen)

Adriaenssens Albert (, )

Adriaenssens Frans (, )

Aernout Robert (19.09.1906, Mechelen)

Aerts Margaretha (09.08.1904, Antwerpen)

Aghten Jozefine (18.10.1910, Antwerpen)

Albers Theodore (21.06.1920, Berchem)

Alex Frans (, )

Alexandre Marcel (12.05.1904, Paliseul)

Alpaerts Jean (16.10.1925, Antwerpen)

Amants Alois (21.08.1911, Alleur)

Andries Alfons (, )

Ansay Ferdinand (16.06.1896, Antwerpen)

Anthonissen Jozef (13.07.1907, Brecht)

Antonissen Jeanne (10.04.1895, Antwerpen)

Ariel Eugenie (24.08.1902, Antwerpen)

Astier Noemie (23.08.1896, Lyon FR)

Augustus Gilberte (19.08.1925, )

 

B

Bakeroot Agnes (, )

Bal Nic (, )

Bal Victor (31.10.1904, Antwerpen)

Batta Jean (27.05.1894, Marcinelle)

Bellemans Edgard (14.01.1925, Antwerpen)

Bellens Maria (03.02.1898, Antwerpen)

Bergers Theodoor (, )

Bernaert Willy (30.06.1903, Borgerhout)

Bethuyne Emiel (, )

Beuckeleers John (10.01.1887, Antwerpen)

Beumer Gerrit (24.07.1888, Utrecht)

Bibauw Robert (, )

Bielen Jan (28.07.1920, Antwerpen)

Binders Eduardus (26.11.1882, Antwerpen)

Birgel Eugene (10.02.1909, Antwerpen)

Block Georges (18.07.1906, Gentbrugge)

Blockhuysen Julius (14.10.1912, Antwerpen)

Bloem Eugène (29.04.1910, Antwerpen)

Blomme Albert (18.11.1904, Antwerpen)

Bocksteins Charles (, )

Boffejon Hector (03.03.1901, Antwerpen)

Bogaerts Matheus (16.10.1897, Antwerpen)

Bollenger Emiel (, )

Bolsee Germaine (16.06.1896, Antwerpen)

Bonhomme Edgard (23.04.1903, Lilloo)

Bonte Omer (21.06.1904, Boechout)

Boone Domien (18.07.1898, Antwerpen)

Borremans Louis (21.09.1899, Antwerpen)

Bosmans Aloysius (19.09.1892, Antwerpen)

Bosschaerts Armand (26.07.1916, Berchem)

Bottu Maurice (, )

Bottu René (30.06.1914, Tienen)

Bouckaert Julien (01.11.1908, St.-Andries)

Bouha Paule (24.06.1914, )

Boumans Leon (05.10.1899, Antwerpen)

Boussemaere Paul (, )

Boussery Germaine (22.11.1911, Antwerpen)

Boussery Jaak (23.03.1888, Antwerpen)

Brabants Jeanne (25.01.1920, Antwerpen)

Broeckhove Robert (26.07.1903, Gent)

Bruglemans Clarice (16.09.1911, Rosendaal NL)

Bruskin Gustaaf (19.11.1926, Brasschaat)

Buscher Henri (04.05.1897, Brussel)

Busschots Domien (29.07.1905, Beersel)

Buysaert Carlo (03.12.1908, Antwerpen)

Buysaert Gilberte (, )

 

C

Caelens Jan (31.12.1900, Antwerpen)

Callot Blanche (21.08.1897, Borgerhout)

Caluwaert Jan (, )

Camerlinckx Frans (04.03.1900, Rosario)

Carlson Pieter (22.02.1913, Antwerpen)

Carolus Gaston (10.02.1912, Borgerhout)

Cassiers Ward (27.03.1912, Antwerpen)

Cerny Jaromir (11.04.1901, Jaromir-Tjechië)

Ceulemans Leon (20.11.1915, Deurne)

Ceuppens Frans (14.10.1897, Antwerpen)

Champagne Roger (, )

Champy Jean (31.01.1896, Antwerpen)

Christiaens Alexander (31.08.1920, Antwerpen)

Claes Joannes (27.12.1887, Borgerhout)

Claes Valeria (22.08.1898, Borgerhout)

Claesen Fernand (16.05.1895, Luik)

Cloos Fransiscus (03.04.1895, Antwerpen)

Colson Eugene (07.02.1913)

Cools Maria (06.05.1888, Antwerpen)

Coomans Theresia (01.06.1892, )

Coppee Rene (09.10.1903, Antwerpen)

Corbet Guillaume (21.08.1894, Antwerpen)

Cornelis Hendrik (30.05.1911, Aalst)

Cornelis Seraphin (23.02.1906, Schaarbeek)

Cornelissens Hector (13.01.1901, Borgerhout)

Cornu François (, )

Cosemans Pieter (, )

Cox Charles (13.01.1899, Kessel-Loo)

Crahay Edmond (21.12.1915, Fulham UK)

Crahay Jean (10.07.1901, Antwerpen)

Creten Cornelius (10.06.1906, Ekeren)

Crutzen Charles (Chrétienne Jean Gerard Charles) (29.08.1900, Aubel-Luik)

Crutzen Victor (Louis Pierre Gerard Victor) (24.03.1904, Antwerpen)

 

D

Daelemans Marcel (04.02.1901, Antwerpen)

Daelemans Willy (10.03.1928, Antwerpen)

Daman Alfred (02.09.1888, Hamme)

De Bakker Laurent (17.02.1898, Antwerpen)

De Beer Jos (15.07.1887, Wetteren)

De Belder Annie (02.08.1887, Burcht)

De Belder Irma (07.05.1890, Burght)

De Beuckelaer Petrus (29.12.1899, Deurne)

De Beule (, )

De Bie John (, )

De Bie Jos (, )

De Bolle Joseph (14.12.1909, Antwerpen)

De Boodt August (, )

De Bosschere (, )

De Braekell Henri (02.10.1890, Antwerpen)

De Brauwere Isidoor (20.11.1912, Antwerpen)

De Broeck Walter (, )

Debroux Georges (01.09.1911, Antwerpen)

De Bruyn Denise (06.07.1925, St.-Niklaas)

De Bruyn René (16.12.1908, Berchem)

De Clerck Jean (, )

De Coster Pieter (28.12.1884)

De Crom Georges (04.05.1908, Antwerpen)

De Cuyper Julius (23.01.1897, Antwerpen)

De Deken Arnold (03.08.1889, Antwerpen)

De Deken Frans (17.09.1896, Antwerpen)

De Deken Jozef (Joannes Fransiscus Josephus Melania) (01.09.1895, Antwerpen)

Defau Georges (05.09.1897, Etterbeek)

De Ghouy Marcel (21.10.1912, )

De Graeve D. (, )

De Graeve Fernand (23.05.1909, St.-Kruis)

De Greef Gustave (26.11.1909, Antwerpen)

Degrève Arthur (31.07.1912, Mechelen)

De Groodt Jacques (24.03.1925, Antwerpen)

De Groot Joanna (29.08.1918, Rotterdam NL)

De Haan Cornelis (06.08.1896, S Heerenveen NL)

de Hasque Maurice (31.05.1888, Antwerpen)

Deheyder Mathieu (, )

De Hondt Fransiscus (19.03.1914, Hemiksem)

De Keersmaecker Louis (, )

De Kerckheer Roger (, )

De Kok Jan (11.12.1922, Antwerpen)

Deleu Jacques (, )

Deloof Germain (31.01.1911, Brugge)

Delvaux Firmin (18.10.1910, Antwerpen)

De Man Robert (, )

De Meulder Jeanne (30.01.1921, Antwerpen)

Demolie Simon (11.11.1921, Wilrijk)

Demoulin Armand (24.08.1912, Autelbas)

Denbroeder Frans (08.08.1897, Antwerpen)

De Pater Maria (03.10.1900, Antwerpen)

Depoorter Roger (, )

De Praetere Maurice (25.03.1894, Templeuve)

Deprez Georges (, )

Deprez Remi (, )

Dequae André (, )

Dequeecker Maurice (27.05.1905, Proven)

De Renty John (22.05.1900, Borgerhout)

De Roeck Fransiscus (29.04.1903, Deurne)

De Roeck Maria (22.11.1927, Hoboken)

De Schuyter Jan (1889)

De Swerdt Maria (19.04.1874, Borgerhout)

De Veen Emmanuel (, )

de Vries David (20.12.1912, Antwerpen)

De Vries Wouter (19.08.1907, Alsum)

Devrieze René (, )

De Vroey Edmond (11.10.1899, Antwerpen)

De Wever Albert (, )

De Wit Jan (30.04.1928, Antwerpen)

Dewolf (, )

Diels (, )

Dijkmans Mathilde (07.12.1903, Antwerpen)

Dillen Renatus (29.07.1903, Antwerpen)

Dirckx Eugeen (09.09.1922, Lier)

Doms Ferdinandus (02.08.1915, Brasschaat)

Driesse Freddy (, )

Druart Maria (20.02.1921, Borgerhout)

Dubois Bob (, )

Duysan Joannes (09.09.1907, Antwerpen)

 

E

Eekelers Willem (02.09.1883, Berg)

Ekkermans Jaak (, )

Elegeert Fransiscus (16.06.1887, Antwerpen)

Engelen Antoon (04.03.1905, Antwerpen)

Engels Maxim (23.12.1915, Fort Maudoc UK)

Ernst Hendrik (24.02.1899, Leuven)

Eyckens Elbert (09.09.1915, Baarle Hertog)

 

F

Faniel Antoon (31.07.1894, Antwerpen)

Faucompret Constant (29.05.1925, Hoboken)

Focquier Louis (14.06.1903, )

Fontyn Lodewijk (11.07.1902, Antwerpen)

Francart Aimé (04.01.1899, Antwerpen)

Franken Petrus (, )

Frankenstein Ferdinand (, )

Freyne Gaston (29.03.1900, Anderlecht)

Friedberg Judel (14.06.1895, Libau)

 

G

Galliaert Carolina (17.11.1893, Borgerhout)

Galliaert Ludovicus (26.02.1900, Borgerhout)

Gamblin Pieter (02.07.1907, Antwerpen)

Garcia Frans (09.01.1901, Antwerpen)

Gaspard Edgard (10.03.1912, Buizingen)

Geertsen Leopold (18.01.1886, Antwerpen)

Gepts Jules (28.12.1915, Antwerpen)

Gerritsen Johan (05.07.1919, Antwerpen)

Gersdorff James (, )

Ghislain Maurice (29.03.1882, Gent)

Gigot Yvonne (15.07.1909, Berchem)

Gilis Leopold (11.02.1906, Berchem)

Gillis Remy (15.01.1909, Antwerpen)

Goudeket Benjamin (09.07.1903, Antwerpen)

Graré Piet (, )

Grewel Valentina (27.09.1895, Antwerpen)

Grossé Jules (, )

Gryspeerdt Paul (17.12.1885, )

Guillaume Emile (11.02.1896, Morhet)

Guillaume Jos (Karel Jozef) (08.05.1892, Antwerpen)

Guillaume Karel (27.10.1923, Antwerpen)

 

H

Haesevoets Ferdinand (31.08.1900, Leuven)

Hazen Hendrik (08.02.1920, Antwerpen)

Hellemans Frans (31.01.1916, Amersfoort NL)

Hendrickx Michel (Michael Ludovicus) (21.11.1896, Antwerpen)

Henin Marie-Louise (1898, )

Herincx Achilles (23.12.1903, Antwerpen)

Hermans Fernand (, )

Hermans Fransiscus (28.06.1918, Brasschaat)

Hermans Maria (24.07.1917, Merksem)

Herzl Oskar (, )

Herzl Theodore (02.05.1860, Boedapest)

Heuvelmans Henri (, )

Hey Julius (14.12.1898, Antwerpen)

Heylen Jan (03.10.1922, Hoboken)

Heylen Yvonne (14.12.1914, Essen)

Heymans Gustave ('Kamiel') (21.12.1908, Antwerpen)

Heynen Corneel (04.06.1888, Merksem)

Heyrman Lodewijk (25.02.1920, Antwerpen)

Hiernaux Marcel (, )

Hobben Emmanuel (01.01.1897, Vilvoorde)

Hofkens Elisa (20.10.1917, Antwerpen)

Hoorebeke Bert (, )

Hoornaert Paul (, )

Horckmans Julien (, )

Hosdey Irma (25.05.1901, Oudenaarde)

Housmans Paul (07.04.1888, Oostende)

Hoyaux Gaston (07.11.1894, Leval-Trahegnies)

Huysmans Camille (26.05.1871, Bilzen)

 

I

Icke Louis (12.02.1888, S Gravenwezel)

 

J

Jacobs Petrus (26.12.1893, Baasrode)

Jacobs Piet (Pieter Leonard Maria) (20.04.1915, Antwerpen)

Janssens Antoon (05.12.1906, Antwerpen)

Janssens Emilius (04.09.1894, Antwerpen)

Janssens John (Joannes Ludovicus) (06.02.1879, Antwerpen)

Janssens Paul (11.07.1922, Antwerpen)

Jonckheere Frank (, )

Joris Frans (31.08.1906, Mortsel)

Joris Louis (August Joseph Louis) (21.08.1884, Antwerpen)

Junes Frans (22.05.1893, Borgerhout)

 

K

Kennis Ludovicus (12.09.1915, Merksem)

Kermans Herman (07.08.1901, Antwerpen)

Kiekens Robert (01.05.1909, Antwerpen)

Kirstein Elsa (18.05.1914, Antwerpen)

Kleinod Antoon (10.04.1903, Antwerpen)

Knaeps Jan (18.06.1894, Antwerpen)

Koeklenberg Leonard (, )

Koll (, )

Koninckx Willy (27.08.1900, Antwerpen)

Koperberg Elie (29.11.1898, Antwerpen)

Krins Henri (, )

 

L

La Roche Robert (23.01.1923, Antwerpen)

Laenen Joseph (, )

Laenens Edward (, )

Laenens Karel (23.02.1920, Antwerpen)

Lagneau Alex (19.11.1924, Maidu-Peck)

Laude Norbert (, )

Lauwers Emiel (03.06.1896, Antwerpen)

Lauwers Georges (06.09.1895, Antwerpen)

Lecosse Léon (29.08.1891, Luik)

Leemans Joanna (28.03.1913, Antwerpen)

Leemans Karel (25.12.1897, Borgerhout)

Lefort Joseph (23.04.1911, Antwerpen)

Lejeune Leo (1896, )

Lenaerts Jos (, )

Lenaerts Rik (Petrus Hendrikus) (20.11.1903, Antwerpen)

Leysen Jan (, )

Libeert Gaston (25.01.1900, Mechelen)

Liverant Michel (16.02.1911, Antwerpen)

Lobe Vogelina (, )

Logelain Robert (, )

Lombaert Karel (26.10.1900, Beveren-Waas)

Lombaerts Lodewijk (05.10.1899, Boom)

Lommaert Leon (25.03.1921, Antwerpen)

Loots Camille (1911, )

Louette Marcel (24.02.1907, Antwerpen)

Luys Jan (, )

Luyten Wim (Willem Jaak) (10.01.1913, Antwerpen)

 

M

Machiels Georges (11.07.1915, Middleton UK)

Machtens Edmond (24.05.1902, St.-Jans-Molenbeek)

Maes Martin (, )

Magits Leo (, )

Major Louis (20.12.1902, Oostende)

Malfaison Alberic (16.09.1890, Ledeberg)

Malfait Constant (09.03.1902, Antwerpen)

Mallens L. (, )

Mandel Ernest (15.04.1923)

Mandel Henri (Henri / Henoch) (12.05.1896, )

Marischal Theofielis (04.01.1904, Antwerpen)

Matthijssens Jos (18.07.1915, Antwerpen)

Maudoux Cornelius (09.01.1887, Antwerpen)

Meerbergen Jos (, )

Mengal Theodoor (20.12.1898, Mechelen)

Mertens Antonius (09.01.1894, Antwerpen)

Meunier René (21.05.1912, Schaarbeek)

Meyers Jozef (17.07.1901, Deurne)

Michiels Maria (06.05.1923, Antwerpen)

Michielsen Leo (23.07.1911, Kapellen)

Migom Jo (Joanna) (06.11.1919, Antwerpen)

Milants Petrus (10.08.1903, Deurne)

Milio René (18.01.1903, Antwerpen)

Milpas Edouard (17.11.1893, Antwerpen)

Minnaert Ferdinand (, )

Moens François (29.05.1898, Tienen)